Аудіокнига Набуття - автор Костянтин Шелест

Слухайте онлайн
Шелест Костянтин - Максим Темний. Набуття. Книга 1
1
Рейтинг:
(329 голосів)
4.5
Рецензія    252   81 916
Ця довга історія саме для тих, хто не любить, коли усе цікаве швидко закінчується...
Що робити, якщо пропонують дивний спадок від невідомого родича? Старий загадковий Дім у глибині лісу... Не менш загадковий герцог-нотаріус сказав, що Дім прийме господаря за його кров'ю... Відтоді все й почалося – домовик ледве не занапастив, ворон приніс перстень, блискавка ледве не вбила, та, яку вважав коханою, зрадила… З'явились дивні та незбагненні здібності, а з ними – й вороги, й нові друзі, й, можливо, справжнє кохання... Але звідки це все? Чому відбувається саме з ним? Чому ті, хто міг би його любити або навіть кохати і кому він рятує життя, бояться і ненавидять його? Тільки невідомий Слуга чогось чекає...

Подякувати диктору за озвучку:
Приват: 4149499095167902 (Завалко Валерій)

Подякувати автору за книгу:
Приват: 5168757427968070 (Фалінський Костянтин)

Сайт диктора: audiobook.valeryz.com.ua
Сайт автора: www.kshelest.com.ua

© 2023-2025, Костянтин Шелест
℗ 2024-2025, Валерій Завалко

Заява про права на аудіальні твори.

Всі книги серії «Максим Темний»:


Ютуб канал диктора


redvid esle

Слухати аудіокнигу Набуття онлайн, безкоштовно і без реєстрації на телефоні.
252 відгуки:
  1. Гість Володимир
    Дуже сподобалося,відкрив для себе фентезі Українською
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую!
      Радий був допомогти у цьому.
  2. 321
    Слухач
    Круто, просто круто!
  3. OlgaViter Bereginya
    Так цікаво починалось, настроюючи на щось потужнє - ліси, сили, блискавки.... Я зараз на 17 главі і вже здається звелось все до "гладити" та реакція тих кого "гладять".... І кількість дівчат все збільшується... Надіюсь перейде надалі у інше русло книга, бо щось уже "могутній сили" у вузькопрофільний напрямок пішли... Озвучка хороша. Сподіваюсь зможу змінити відгук послухавши книгу до кінця і змінивши свою думку.
    1. KSHelest
      Дякую за відгук.
      Нажаль, чомусь ви відмітили тільки кількість дівчат, та їх реакції... Що в тому не природного? Не одних дівчат він лікував. Але ж є ще загадковий дім, слуга-домовий, камінь, ворон, перстень... поселення, що з'явилось невідомо звідки, жінка в масці, що платить золотом...

      Сподіваюсь, що ви дійсно зміните думку. Враховуючи те, що глав 52, то 17 - це навіть ще не половина. Можу тільки нагадати, що історія довга і те, що вас можливо збентежить зараз, остаточно проясниться навіть не в третій книзі. Просто враховуйте це. Бо дехто обурений поміченими "роялями", але не помічає того, що сам герой задається цим питанням.
  4. Гість Alice
    Так добре, що в різноманітності книг розважальних, яких просто слухаєш фоном під час рутинних справ, і забуваєш одразу після прослуховування, є такі книги, як ця, які прагнуть нас замислитися, нікого не залишають байдужими. Розмірковують над профілем героя, скільки йому може бути років, коли і чим він живе. Досить цікаво спостерігати за тим, як Макс впливає на нас. Дякую всім.
    1. ValeryZ
      Диктор
      У цьому, перш за все, звісно, заслуга Костянтина.
      Мені особисто, у Максові, попри всі його "заскоки" (які, можливо, з першого разу і не дуже помітні), дуже імпонує чесність. Просто чесність. Він ніколи не замислюється над тим, як би когось "нагріти". Він просто дуже відкрита людина, яка сприймає і прихильність і зраду як таку собі (не знаю, чи є українською таке слово, але прокалькую, вибачте) "даність". Те, що дає доля, всесвіт, Світлі чи Темні боги. І у всьому цьому - головне - насправді залишитися чесним та відкритим. У нашому сьогоденні це - настільки болючі концепції, що сприйняти їх може далеко не кожен... Бо вони настільки некомфортні, що вимагають, інколи, значних зусиль на свою підтримку.
      Але, пані Еліс (якщо ви не слухали третю книгу та далі, то для вас буде сюрприз, бо у мене є стійка асоціація з цим іменем по циклу), виходячи з написаного вами - ви втрапили до того околу, де Макс має якийсь вплив. Цікаво: віртуальний, неіснуючий, насправді, герой - формує наше сприйняття. А якщо це не викликає спротиву, то... це вже можна назвати таким собі "вихованням". Я сам підпав під його харизму, як би це дивно це не звучало (озвучувати шосту книгу поспіль - то залежність, чи не так :) )
      Мені дуже приємно, що наша з Костянтином (в першу чергу, звісно Костянтинова) робота викликає ось таку от реакцію.
      Це багато чого вартує. Я дуже радий цьому.
  5. Гість Олесь
    Зараз ще на першій третині книги, як фанат жанру буду точно слухати далі, розмірений темп допомагає зрозуміти героя і в цілому підходить для занурення, і просто зручний для аудіоформату. Але хотів розписати декілька своїх думок. (Медичні неточності проігнорую так як в цілому вони не заважають отриманню задоволення від книги).
    1. Головний герой духовно і культурно скоріше схожий на людину яка народилась в 60х-80х роках минулого століття, ставить моральні принципи вище раціональності, духовно поважає традиції Азії, але далекий від християнства що характерно для людей які в молодому віці пережили розвал совка, що в купі з описаннями ментів (не виправдовую свавілля, але останні роки ніколи не бачив поліцейського на виклику в недоречному вигляді і без нагрудної камери) дає підозрювати що події в книзі відбуваються в нульові роки (що не відповідає описаним технологіям). Ще трохи забавно що в умовах отримання спадщини було що він не мав скоювати злочини, але як тільки отримав свої суперсили відразу почав псувати чуже майно, порушувати правила дорожнього руху і т д і думаю що далі піде тільки по наростаючій (хоч воно і частково морально виправдане, але факт злочину є).
    2. Жіночі персонажі поки що діляться на дві типи це милі красуні і бридкі мимри, милі красуні будують своє життя довкола чоловіків і дітей (що теж не так масово характерно для сучасних молодих дівчат), коли автор описує їх думки і бажання я не дуже вірю що реальна молода сучасна дівчина з тих з якими я спілкувався за своє життя буде так думати, надіюсь далі будуть більш цікаві і різноманітні жіночі персонажі. + ГГ хороший і порядний по відношенню до жінок, але досить холодно поки ставиться до інших (не рахуючи діда в лісі), і я як чоловік його в цьому розумію, але до чого тоді ці думки про моральну перевагу головного героя над іншими персонажами коли буквально було напряму сказано що він був добрий з касиркою через її миле лице, а якщо б там наприклад була б якась старша жінка або чоловік то він наврядчи проявив би ту саму прихильність.
    В цілому твір мені подобається, хоча я не співпереживаю головному герою і він мені поки не заходить як особистість + поки не вистачає відчуття напруги і небезпеки або переслідування, але впевнений що це буде далі. + Дуже цікаво дізнатися про природу його сил і про цей скритий від очей звичайних людей світ з його правилами і порядками, тому буду продовжувати і бажаю автору розвитку, бо на жаль поки українською дуже мало існує цього жанру.
    1. Torija
      Повністю погоджуюсь щодо головного героя, інколи виглядає "совковим породженням", купу відсилає на російську чи радянську культуру. Іноді здається, що писали спочатку на рос аудиторію, і потім перекладали, хоча в тексті був якийсь фрагмент "після війни..", а якої війни? Не другої ж світової, тобто події описуються в майбутньому. А тут молодий головний герой, який спокійно міг родитись у 2000+ згадує журнали "Наука и жизнь" і деяку іншу гидоту)

      Щодо жінок теж згоден, всім кому ГГ помагає обовязково мега чарівні, неймовірно вродливі (за виключеням ситуацій, коли на лиці якицсь шрам), і іншого не дано. Наче в світі автора існують бридкі потвори і ангели неймовірної вроди.

      Щодо позитивної характеристики теж погоджуюсь, якщо що. Тапками не закидуйте)
      1. ValeryZ
        Диктор
        Я трішки був відповів панові Олесеві, то, можливо ви теж з моєї відповіді щось візьмете.
        Як писав колись Костянтин, він уже "досить дорослий хлопчик" (50+), тож це дійсно накладає свій відбиток. Загалом як і я, теж 50+, і моя озвучка має свої артефакти, пов'язані з тим, що ми виросли ще "тоді".
        Напевно наше покоління змушене бути такою собі перехідною ланкою, котра спрямована у майбутнє, але несе на собі тягар минулого. Говорячи про себе особисто - я, напевно, буду для молодого покоління зразком того, від чого слід відмовитися. Але не зможу до кінця зрозуміти їхніх сподівань, хоч і щиро прагну цього. І це не добре і не погано. Це просто розвиток чи то еволюціонування соціуму. Але будь яке дерево має спиратися на своє коріння аж до того часу, допоки не зросте молода парость від його плодів. Тож тих образів, які пам'ятаю я, позбудуться хіба що мої правнуки. І від цього нікуди не подінешся. Я часто згадую про сорок років "ходіння пустелею" у подібних коментарях. Ви - дійдете. Ми - просто забезпечимо ваш шлях. Нас "Земля Обіцяна" не прийме, бо ми бачили страшний "Єгипет". Зате ви - зможете увійти туди. І це те, що надихає наше покоління продовжувати шлях. Нести разом з молодими, з тими, хто матиме таке право, весь тягар шляху, аби вони були прийняті у тому майбутті, яке для нас закрите.
        Єдине, чого хочеться, щоб не був намарним наш шлях. Щоб не схибили ви так, як схибили ті, хто були до нас.
        Ви побудуєте свою культуру, виростите свої цінності, виплекаєте свої ідеали. Вони будуть вашими. Ми не повинні їх розуміти чи приймати.
        Єдине, що має залишитись непорушним - то честь та справедливість.
        А у цій книзі, я, здається, бачу їх...
      2. KShelest
        Вельми дякую... такі шикарні коменти...
        Перше, про що хочу запитати - де ви побачили, що прямо усі дівчата навколо нього мегакрасиві? ну не писав я такого ніде. Стрункі, симпатичні, якісь там чорні брови та карі очі... Хіба що відьми з іншого світу усі четверо... То задумано воно так... Ну так існує ж і багато інших. До того ж - особисто моє переконання, що жінка не зможе бути красивою лише тоді, коли її душа спотворена злістю та іншим лайном. Я не кажу про суто вродливість, але мабуть усі помічали жінок, у яких в очах зорі, хоча вродливими вони не є. А люди, які дійсно кохають - то їм їх вподобання є найкращим за усіх інших. Якось так.)
        Друге - по умовам заповіту він не мав бути злочинцем на момент прийняття волі. Що буде далі - не оговорювалось.
        Мої вибачення усім чесним поліцейським, але паскудників у формі я бачив вдосталь. І такі є і зараз теж. Не багато, але є. Ще до того - ті, що до нього досікались, були оперативниками, без форми. А прибулі на виклик саме й отримали за відсутність знаку та таке інше. (От про нагрудну камеру якось не згадав)) вважайте, що її теж не було)
        Що до вікових вподобань. Думаю, що ми усі так влаштовані, що помічаєм спочатку те, що подобається. Подобаються хлопцеві дівчата - буде на них і дивитися. На милих і красивих. Ну не трапилось в той момент в магазині проблеми у касирки старшого віку чи якоїсь іншої. Не ставилось на меті розписати усі його взаємовідносини з усіма хто йому зустрічався в житті і які були ці люди - він же згадує звідки він пам'ятає саме цю дівчину, а не усі інциденти в магазині, чи ще десь. До речі - ще ж є бабуся-сусідка... вже далеко не молода))
        Що до життєвих періодів. Ну от мені цікаво - які журнали чи ще що ГГ міг знайти в занедбаному гаражі, куди алкаші стягували усе, що могли знайти та здати/продати? Вісник Верховної Ради? А Наука і Життя був доволі не поганий журнал і почитати можна і на розпалку в піч теж)) Навіть у творах В І Леніна можна знайти щось корисне - бумага там була гарна)))
    2. ValeryZ
      Диктор
      Пане Олесь, вітаю вас.
      Досить мало зустрічається таких коментарів (хоч тут, хоч на букнеті), які б містили в собі послідовну аргументацію погядів. Проте, загалом, більшість, так би мовити, "претензій" до головного героя досить повторювані. Втім, ніхто і не зобов'язував читача чи слухача вивчати попередні коментарі на згаданих ресурсах, чи то ознайомлюватися з відповідями на них.
      Давайте почнемо з того, що, загалом, ЦЕ - перша книга автора. У нього на момент її створення не було аж ніякого досвіду в написанні подібних речей. І так, дійсно, на українську мову ця книга перекладена, про що Костянтин сам зазначав в одному з коментарів (а я читав і, так би мовити, "оригінал"). Але оскільки книга з волі автора публікується і поширюється ВИКЛЮЧНО українською мовю, то будемо вважати оригіналом саме цю її версію. Писалася книга, так би мовити, як "спроба". Спроба з'ясувати, чи буде друзям і близьким цікавою його творчість. І те, що книга вийшла на широкий загал - у цьому є і моя заслуга (якщо клювання мозку на тему - "публікуй", можна зараховувати як заслугу). І от ви бачите у що вилився цей пробний проєкт. Шість книг. Сьома - пишеться. Більше двохсот тисяч прослуховувань глав циклу тільки на цьому ресурсі. Автор ріс у своїй майстерності разом зі своїми книгами. Тож наразі у вас є унікальна можливість - спостерігати за становленням не тільки циклу чи головного героя. Росте і сам автор. Я - це бачу (бо одним з першим ознайомлююсь з результатами його роботи).
      Я не буду зараз говорити про якості головного героя. Він - дійсно не святий. Дуже не святий. У кінці (десь близько кінця) другої книги він фактично зізна́ється у вбивстві (спойлер, але що ж робити). Проте... проте він чесний хоча б з собою, на мою думку.
      Мені інколи не вистачає якихось його рис і я заздрю йому в цьому.
      А щодо правил... Я вже комусь писав - це не документальна оповідь. Це фентезі (у цій книзі - міське фентезі). Хіба ми не можемо хотіти трішки більше доброти? Трішки більше кохання? Трішки більше безкарності заради справедливості? Бо, на жаль, у реальному світі справедливість не залишається без покарання...
      Щодо останнього питання: природа сил Макса частково розкривається у 4,5, та 6 книгах :)
    3. KShelest
      Трохи додам до коменту що нижче)
      Окрім красунь та бридких є ще просто жінки. В бухгалтерії заводу. Медики на швидкій, наприклад. Жінки в торговому центрі та жіночому салоні. Бабуся-сусідка.
      Медичні неточності... Я не претендую на медичну точність, я не спец, а це не медичний трактат. Енергетика - дуже тонка штука, я тут можна казати про ГГ що завгодно. Тим паче - після удару блискавки.
      Порушував ПДР він не навмисно - це ж доволі зрозуміло, бо він і не зрозумів, як це відбулось.
      Трохи виправлю про поліцію, бо нижче не зовсім правильно написав. Поліцейські теж бувають різні. Так, зараз від них вимагають багато, але це не значить, що нема таких, що вживають на службі, неохайні чи просто роздовбаї. За викликом Тетяни їм спрямували когось. Хто то був - черговий чи перший, кого спіймали та сказали - їдь, аби відв'язатися, ми не знаємо. Може він взагалі вже після зміни був? Тому з ним поряд і був старший групи-сержант. Чи капрал))) До якого претензій не було.
      Ставлення до Бога і до релігії може бути різним у будь кого, не залежно від віку. Ви бачите щось зі свого боку, я - зі свого. Десь щось пересікається, а десь щось - не дуже. Але я допускаю це, а багато тих хто, скоріш за все, "Науку та життя" можливо лише тільки бачив - ні. Тоді як я перечитав підшивки за багато років і віку мені було тоді стільки, що не цікаве - оту партийну маячню, я просто перелистував.
      Реальні молоді й не дуже сучасні дівчата та хлопці можуть думати зовсім по-різному. Знаю одну, яка у 18 років тягне на собі усю сім'ю і вже з дитинства надивилась на відношення між батьками. І іншу, яка за новий айфон продала б душу, аби могла. Є усілякі. І навіть те, що вони вам не трапляються чи мало трапляються на очі, говорить лише про те, що їх не помітно, а не про те що нема. У третій книзі буде деяке обгрунтування, так що, подобається - читайте, тобто - слухайте. Дякую
  6. Olga_2
    Величезне дякую автору і читцю! Отримала неймовірне задоволення від мови і ГГ. Я фанат жанру, і відверто зізнаюсь, що мало не вперше натрапила на достойний цикл українською. Ще раз дякую!
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую за таку оцінку. Дуже приємно.
  7. Володимир Лазебний
    Якщо є бажання, то знайдеться й можливість прослухати книгу, зміст якої вчить аналізувати та приймати вірні рішення. Окрім того складається враження, що герой нашого часу дійсно був в паралельному світі. Наука неспроможна дати достовірні відповіді на багато питань сьогодення, але псевдовчені можуть висунути багато теорій, як аксіому на ті питання пересічних громадян. Ось так і живемо - в темряві брехні. А
    якщо так, то це ж комусь потрібно((
  8. Гість Олександр
    Прослухав вже більшу половину здається що книга про якогось супер добродія який всім помагає і більше його в житті нічого не хвилює, так не буває.
    1. ValeryZ
      Диктор
      Жанр: Українська література / Фентезі

      Ну, власне, не всім.
      Якщо ви вже до половини дослухали, то про групу Франта точно знаєте.
      Той же депутат з сином.
      Ну і там далі ще буде (не буду спойлерити).
      Тобто Макс це не категоричний добряк. Кусатись він теж може і досить серйозно, якщо доведеться.
    2. KShelest
      Я б з вами й погодився, аби він роками жив наче стовідсотковий праведник... ))) Чомусь майже ніхто не зважає на те, що період його життя захоплений цією частиною книги, якщо відкинути посттравматичні моменти, ледве місяць. Це зовсім не багато для оцінки його праведності).
      Ще я постійно підкреслюю такий момент - книга довга. Вже є шоста частина) і багато що розкривається десь далі. Ну і от чому ніхто себе не питає - як так, що ГГ сам помічає загадковість насиченості подій навколо нього? А якщо помічає - то це не рояль в кущах, що впав йому на голову звідкілясь, а те, що має причину.
      А ще - можливо ви просто не намагались уявити себе на його місці. Уявіть, що у вас несподівано з'явився лярд долярів... а то й навіть не один. От є і усе. І НІХТО їх не забере. Ви звільняєтесь з роботи, нарешті відчуваючи свободу дій, розуміючи, що про хліб та масло на ньому можна не думати більше ніколи. Чи ви не вчинили б якось так само, якби справа була б тільки в грошах?
      Чи одній жінці допомогли б, а якійсь іншій відмовили? Це було б більш реально? В нього були можливості саме зробити те, що хотів. Не намагатися, викроюючи крихти від зарплати, а саме ЗРОБИТИ. Він не кидався на вітряки безтямно.
    3. Olga_2
      Так не буває, але ж як хочеться, щоб такі люди існували...
      1. ValeryZ
        Диктор
        Як на мене - то це залежить від кожного...
        Не миритись зі злом.
        Дарувати добро і не шкодувати про це. Тому що так, навіть втративши, здобуваєш.
        Бути чесним з собою, а як результат - і з іншими. Бо честь: вона як світло - однакова з усіх боків. Мораль може бути різною, правда може бути різною. А честь та істина, на мою думку - явища абсолютні.
      2. KShelest
        Якщо ви про блискавки магію та таке різне, то не знаю.. ))
        а от люди з честю та совістю бувають. Ще бувають.
  9. Гість Богдан
    Прослухав із задоволенням усі !!! Величезне Дякую автору !!!!
    Коли буде 6 та книга ???
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую!

      Шоста книга в процесі озвучування. Викладення планується не раніше ніж за два тижні після того, як вона буде повністю опублікована на booknet.ua
      Пов'язано це з тим, що там книга - платна, тому існують деякі обмеження.
  10. ylia ylia
    Слухач
    Вітаю! Бачу відгуки - трохи затягнуто оповідь. А я , до прикладу , дуже полюбляю твори ірландської письменниці Френч Тани . Вони дуже своєрідні , реально затягнуті . Але в тому , для мене , самий смак. Єдиний мінус - вона не українка(((. І тут раптом натрапляю на вас ! Ваша затягнутість для інших , для мене - розкриття якогось ньюансу , до того часу , мені не відомого , і так ото , знаєте , ювелірно виписаного. От , до прикладу , опис ножів). Це ж потрібно було пропрацювати цю тему , і то досить серйозно! І А медична лінія як прописана ! Я професійно відповідаю : та ви здійснили титанічну роботу по підготовці ! Моя вам повага та подяка))))
    1. KShelest
      Вельми дякую за таку оцінку. Що до розтягнутості... то я змирився. Пишу як думаю) Одна розумна людина сказала - думка висказана - то вже брехня. І я погоджуюсь... як пояснити сліпому що таке голубий колір чи безмежність неба? Оскільки я описую своє бачення того чи іншого, то намагаюсь додати нюансів, щоб усі відчули та побачили у своїй уяві саме ту картинку, що бачу я. Комусь воно зайве, а комусь - треба більше. Що поробиш.

      Сори, з незрозумілої причини комент вставився зовсім іншій людині. Повторю:

      Вельми дякую за таку оцінку. Що до розтягнутості... то я змирився. Пишу як думаю) Одна розумна людина сказала - думка висказана - то вже брехня. І я погоджуюсь... як пояснити сліпому що таке голубий колір чи безмежність неба? Оскільки я описую своє бачення того чи іншого, то намагаюсь додати нюансів, щоб усі відчули та побачили у своїй уяві саме ту картинку, що бачу я. Комусь воно зайве, а комусь - треба більше. Що поробиш.
  11. Kitsune
    Успішно послухала до 5 глави, а далі пусто, запису немає. Враження зіпсувалось...
    1. ValeryZ
      Диктор
      Вибачте, але у мене все відтворюється. Щось не так з вашим браузером.
      Подивіться на моєму сайті (в описі книги), можливо там знайдете вирішення проблеми.
  12. Гість Роман
    Тільки почав слухати українською бо на позиціях часом маю вільні вуха а російське вже не можу слухати, трохи здивований коментами всім супер на справді ж все тягнеться і тягнеться багато опису не потрібного, ну критика теж має бути(
    1. KShelest
      Те, що багатьом супер, означає тільки те, що вам потрібно щось трохи по-інакшому. Це просто ваше особисте. На мій погляд - усякого такого, що тягнеться, рівно стільки, щоб достатньо пояснити події навколо ГГ та причини його вчинків. Можливо дещо і забагато, аде ж я тільки вчусь) Та й як як тут визначиш - для Вас можна було б і коротше, а для когось ще - замало.
      Он, людина трохи нижче, каже що з другого прослуховування почала звертати увагу на нюанси... Тут тільки два варіанти - або слухати, тому що подобається сюжет та інше, або - не слухати. бо надто не подобається))) Сподіваюсь, ви дослухаєте до кінця і тоді буде повне враження. Радий, що хлопці на позиціях знаходять час на книги, які б вони не були. Дякую Вам. Хай щастить))
  13. Гість Михайло
    Слухаю книгу другираз, бо вмене особливий підхід до прослухування циклу, коли виходить нова книга. Скажу чесно, коли перший раз слухав книжку, в мене були інчі враження від книжки. Але за другим разом я почав вдумуватись в сюжет, звертати увагу на "дрібниці". І зараз я можу сказати, що книга дуже продумана, цікава і непередбачувано в окремих місцях. Дякую автору і диктору за старання! Озвучка супер!
    1. Гість Міша
      *другий раз*
    2. ValeryZ
      Диктор
      У мене підхід ще особливіший :) Я перечитав увесь цикл багатократно (перші чотири книги точно не менше десяти разів кожну, а п'яту - разів зо п'ять). Ну і після закінчення диктування глави теж постійно "залипаю" на почитати далі. Тож я вас прекрасно розумію.
    3. KShelest
      Дякую, за таке помірковане відношення. Сподіваюсь - не розчаруєтесь.
  14. BeRkalo
    Просто найкраще що я чув! Дякую, вдячний. Купую цю книгу! Автору вдячність. Озвучка просто найкраща, рідним полтавським діалектом) чекаю на продовження.

    Нама слів щось додати, просто одні емоції
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дуже приємно дізнатись про таку реакцію.
      Дякую вам.

      А... не зрозумів про "купую". Вона ж безкоштовна :)
  15. Ліліана
    Валерій, дуже гарний вибір книги та чудова озвучка!
    Злегка відчувається черкаська вимова🙂
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую!
      Це книга мене вибрала. Мені просто не було куди подітись :)
      Так, правильно. Черкаська. :) Навіть черкасько-полтавська. Моє рідне село якраз на межі між черкащиною та полтавщиною.
  16. Irena
    Про книгу ще не можу сказати, дослухала до половини, але озвучка - СУПЕР!!!! Дякую!!!
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую.
      Я старався, щоб книга сподобалася всім так, як подобається мені.
      Сподіваюся, наступні книги циклу вам теж сподобаються.
  17. Lisa
    У вас ідеально співпадає і суперкнига і супер голос. Всім дякую.
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую. Дуже приємно.
  18. Олеся П.
    Тільки навчаю українську, і мені порадили слухати більше книжок українською мовою. Ось я і знайшла цю книгу, вона мені сподобалася за змістом, але чесно кажучи, я б вже кинула її слухати (дуже повільно розвивається сюжет, і занадто багато описів всіляких деталей, як на мій смак), як би ні чтец. Валерій Завалко - ВИ ЛУЧШИЙ!!!! Робіть, будь ласка, студію! Або навіть можете просто купити собі якусь стару простору шафу, та зробити собі студію прямо в ній, як це робить Олександр Феклістів. ))))Тільки читайте! Тепер я ваша фанатка, Валерій
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую. Дуже приємно.
      Стосовно книги.
      Це взагалі наш перший проєкт. І Костянтина, і мій. Його перша книга. Моя перша аудіокнига.
      Хоча, загалом, напевно слід сказати (вже вкотре), що, фактично, весь цикл - це одна безперервна історія. І поділ на окремі книги - досить умовний. У першій книзі Максим просто навчається. Готується до того життя, у котре він порине далі по сюжету. Чи то його готують... От не буває ж такого везіння, загалом. А Максу - щастить. І Дім у лісі, і Жужик, і змога лікувати. А ще - звідки взялися ті середньовічні поселяни. Все це буде показано і розкрито у наступних книгах циклу. А у першій - автор виводить основні, базові риси характеру головного героя, щоб далі було зрозуміло, чому він чинить саме так, а не інакше. Хоча і далі ці риси будуть розкриватися та описуватися.
      А про студію - я зараз підшукую матеріали, щоб її зробити. Але вона обов'язково буде.
      1. Lisa
        Приєднуюсь до інших ваших фанатів. Чекаю наступну книгу, слухаю інше, як не вистачає вашого голосу. Дякую.
      2. BeRkalo
        Скажу що бачу в майбутньому екранізацію даного твору. Успіх гарантовано не менший ніж у "гри пристроїв "
  19. Олександр3838
    Слухач
    дякою за озвучку чудової книги)
  20. Iryna_Korol
    Дуже цікаве та добре фентезі, дуже багато стереотипів, але мабуть в цьому є якийсь шарм, все знайоме і часто передбачуване, казка для дорослих, сюжет повільно тягнеться, як фон для роботи просто супер. Дякую диктору та автору.
    1. ValeryZ
      Диктор
      О... ну там ще попереду багато всякого. Дуже багато :)

      Дякую за відгук!
    2. KShelest
      Дуже прошу - напишіть, будь ласка, що ви вважаєте стереотипами в даному випадку. Бо без конкретики усе це схоже на таке - герой голодний... герой пішов в магазин - стереотип. Втомився - ліг спати - стереотип. Або як трохи нижче зауважили - усі йому дякують... тобто - якщо лікар лікує від давньої і важкої для людини хвориби і за це сильно дякують -це теж стереотип. і треба ж - усе таке передбачуване... Мабуть.
  21. Даша
    Хочу подякувати диктору за чудову роботу, не монотонне читання від якого навіть цікава книга стане нудною, а дійсно бездоганна робота з усіма емоціями, тепер хочу переслухати усі книги що ви озвучили та в майбутньому озвучите. Велике вам дякую.
    1. Даша
      А також дякую автору за чудову книгу, це той випадок коли цікавість а що буде далі не знаикає на протязі усієї книги. Це саме те що я шукала. Ваша робота безцінна👍🏻
    2. ValeryZ
      Диктор
      Дякую вам. Дуже приємно.

      Ех... напевно, доведеться облаштовувати домашню студію. А то що це таке - слухачі чекають, а я з напівлежачого положення у мікрофончик... Треба вже дорослішати :)
  22. Олександр3838
    Слухач
    Прослухав, було цікаво 👍
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую!
      Там далі теж багато пригод і подій.
  23. Гість Лана
    Дуже приємно слухати і історія цікава, захоплює, не дочекаюсь повернення у лісову хатинку. Все яскраво та детально описується таке відчуття що фільм дивишся якщо уяви вистачає, спочатку хотілось написати про трохи дивне уявлення жінок але переді мною уже все написали. У всьому іншому книга дуже приємна та цікава і чудово озвучена. Дякую
    1. ValeryZ
      Диктор
      О, пані... Я сам думаю, що ж буде коли Макс повернеться додому.
      Я навіть написав одну главу фанфікшн, яка, звісно, не є навіть претензією на входження до книги. Просто уявив, що саме буде у перший день, коли Макс повернеться. Самому так хочеться, щоб він зустрівся з своїми давніми друзями.
      Але події після того закрутилися так (це у мене з інсайдів інформація), що мій фанфікшн - не більше ніж "рожева мрія", що б воно там не означало в контексті книги.
      ДІйсно... аж свербить: "коли ж"... і "що буде"...
      Упевненість є лише в одному: це буде цікаво!!!
  24. Cvb
    Дуже хороша книжка 👍👍

    Мені не подобається
    1. ValeryZ
      Диктор
      Якось дивно, що у мене цей коментар на пошту надійшов частинами від двох різних читачів. Не знаю, як це можливо. Втім... Прокоментую.

      Книга дійсно хороша, це правда.

      А недоліки дикторської роботи прошу "списати" на те, що це взагалі моя перша аудіокига такого об'єму, тож я ще не дуже розумів, як мені обробляти власний голос, читати, інтонувати і т.п. Але дуже хотілося поділитися цим твором з вами.
      Дякую вам за будь-які відгуки. Проте хотілося б знати, що саме не сподобалося в роботі диктора. Потрібно ж мені коригувати свою роботу, щоб надалі не припускатися помилок.

      Дякую!
  25. Бабуся Тетяна
    Слухається легко, гарна річ, щоб відволіктись від буденності. Але весь час не могла відволіктись від думок про цільову аудиторію автора. Для жінок? Ну, не знаю, я жінка і мене весь час зачипало, що про жінок тут мовиться як про щось хороше, але не зовсім повноцінне. Звісно, ГГ міг так бачити, але ж не всі ситуації описувались через бачення головного героя. Те, що присутня певна міра сексизму, не надто дратує, жінки до такого звикли, тим паче що автор старанно фарбував його у ніжний тон турботи. У 19 столітті гарне ставлення до жінки у книгах дещо схоже демонструвалось. Але щоб сучасний автор так для сучасної жіночої аудиторії писав - сумніваюсь. А якби у мене була донька, і вона прочитала б або прослухала таку книгу - мені довелося б провести профілактику формування меншовартості, пояснюючи багато речей про те, що наш світ ще тільки вчиться бачити у жінці людину і вплив на суспільство чоловіків, упевнених, що россійська приказка " курица не птица а баба не человек" є правильною - усе ще великий. Хоча впевнена, знайдеться багато жінок, котрі зі мною не погодяться, бо їх все влаштовує і вони прагнуть жити у ролі напівдитини, що потребує турботи і захисту. І це теж правда, бо у світі, збудованому чоловіками для чоловіків, жінці найлегше досягати свого приймаючи цю гру у напівдитину, а по суті, маніпулюючи коханою людиною, що часто призводить до руйнування стосунків, бо кохання вимагає щирості... Коротше, ота солодка патока у зображенні жінок мене дратувала. І по коментарях помітила, що не тільки мене. Отже, вважати цільовою аудиторією жінок не можна. Чоловіки? Вони, зазвичай, потребують швидшої динаміки подій і не люблять солодкого викладання. Мені здається, що чоловіки надали б перевагу книзі, де еротики менше, а описи сексуальних проявів трохи відвертіші, більше чоловічого гумору, технічних подробиць, жахливих сцен і, можливо, філософьких роздумів. А хлопчикам я взагалі б не дозволила таке читати: якщо вони сприймуть жіночі образи з цієї книги за реальність життя, то не оминути їм ролі жертв жіночих маніпуляцій з метою позагрібати жар чужими руками. Ну хіба що зустрінуть порядну і абсолютно самодостатню жінку, котра якимось дивом не отруєна уявленнями нашого суспільства про ролі у житті чоловіків і жінок. Але задум книги чудовий, хочеться дізнатись, чим усе скінчиться, тому хоч і дратуєшся тим, що персонажам дещо бракує глибини і деякі моменти хочеться пропустити, бо передбачуваність подій можна замалювати грою слів, гумором автора, несподіваним філософським поглядом, і не вистачає цього, а все ж слухаєш далі. Що ще хочу сказати... Це вже просто моя думка. Між рядками легко вгадується історичний час і відчувається вплив на автора того відриву, що існував в радянському союзі між реальним життям і тим, як його змальовували у книгах і кінофільмах... Але автор дуже талановитий, і тому я точно продовжу слухати цикл далі. Чи раджу іншим? Ну, якщо ви не підліток, або у вас був чи є геть поганий батько, то чому б і ні? Як релакс, як мрія про справедливість, як сподівання на те, що хороших людей більше, як бажання, щоб дива і казки були присутніми у нашому житті...
    1. ValeryZ
      Диктор
      Це, напевно, найбільш розгорнутий коментар, котрий я читав стосовно цієї книги.
      Дякую, пані Тетяно!
      Для автора, та і для мене теж, це взагалі перша книга. Він ще не писав, а я ще не диктував такого великого твору. Нам обом 50+, тож, дійсно, відбиток "того часу" на нас обох позначився, але, сподіваюся, ми з цим зуміємо справитися.
      Певною (а можливо і досить великою) мірою на о́брази жінок, може впливати і моє до них відношення. Все таки як диктор я додаю деяких емоцій, а читав я не в режимі "набубнів і все", а старався додати якоїсь "атмосферності". Десь писав, що більшість жінок у книзі молодші за мою доньку. Напевно підсвідомо я відношусь до них як до "донечок", тому міг і передавати так, як вийшло. Ну і голоси теж. Я, по факту баритон, тож при спробі передати жіночий голос може виходити "ковзання", яке теж дасть враження при сприйнятті характеру. Загалом: більшість недоліків у передачі жіночих персонажів у аудіокнизі - списуйте на мою недосвідченість та аматорство. :)
      Стосовно самої книги. Костянтин, наскільки я знаю, писав її фактично для друзів. І побоювався, чи вона взагалі комусь сподобається. Добре, що він послухався друзів (та й мене) і все-таки зважився на публікацію. Це дуже великий цикл. Зараз він пише вже шосту книгу. Букнет - з нетерпінням її очікує. Я працюю над озвучкою п'ятої.
      Сподіваюся, що ви будете з Максом та його друзями аж до завершення циклу. Там попереду ще дуже багато цікавого.
    2. KShelest
      Дякую, пані. Комент, справді, самий великий з усіх. Не впевнений, що багато хто з вами буде повністю згоден, хоча коментарі, схожі на ваш, дійсно є.
      В чому ви бачите неповноцінність жінок? Герой не лізе в лікарняні діла Насті, чи в професійні навички Вікторії... Навчає тому, що сам дійсно знає і чому його попросили. Ті жінки, яких я зображую навіть тільки в першій книзі - сильні. Де ви бачите їх слабкість? У тому, що в ситуації безвиході вони прийняли чужу допомогу? А що вони мали, по-вашому робити? Вони борються з життям як можуть. Ніким не маніпулюють. Нічого не просять. Що з цим не так? Чи мати пораненої дівчини мала б стати в позу та доказати усьому світу, що вона сама сильна і зможе усе? Тільки вона й так це доказала, борючись з непід'ємною для себе вагою проблем, а відмовившись від грошей загубила б одужання дочки. Про це прямо сказано в тексті. І далі, коли життя вже стабілізується вони реальні - трохи невпевнені у собі і майбутньому, як і кожна нормальна людина, яка несподівано отримує щось таке, про що не мріяла. Чи в житті немає таких жінок? Усі образи абсолютно реальні. Я таке бачив і бачу.
      А коли він допоміг старому майстру - це чоловіча неповноцінність?
      Читаючи, навмисно поліз та подивився ще раз, що ж таке сексизм, може я чогось не розумію і дивуюсь - в жодному разі я не бажав показати жінку гіршою, ніж чоловіки лише тому, що вона жінка. Де ви це вбачаєте - не розумію. Ми різні та й усе. І живемо виходячи з своїх можливостей та розуму. Ви самі кажете, що жінці справді легше досягнути свого хитрістю та маніпуляціями. Так є, це логічно. Бо фізично вона слабша. Бо фізично вона слабша і умовна жінка ніколи не передавить умовного чоловіка, тому й живе по-іншому. І це не я придумав - весь світ так живе, хитрістю та маніпуляціями. І діло тут не в приказках. Навіть в суто чоловічому колі, самим впливовим буде той, хто найсильніший, бо він завжди може заставити йому підкорюватись. А вже пізніше, коли закони та норми поведінки вибудовують відносини в суспільстві, рулить розум - але ж це ті самі маніпуляції)) Згадайте останні події в світі - чи воно не те саме? Чи змушені були б ми зараз прогинатись під усяких, аби у нас було достатньо сили підтвердити своє "Я"?

      Думаю, що багато жінок з вами не погодяться. Їм подобається бути Жінками. Не напівдітьми. Подобається жити просто, коли їх справді люблять, оберігають, турбуються і таке інше. І це не маніпуляція - просто нормальним чоловікам хочеться робити щось для свої жінок, а нормальні жінки віддають за це щось таке, що потрібно чоловікам. Віддають просто так, без маніпуляцій. І якщо вони один одного дійсно поважають - то вони рівні. Сьогодні 7-березня... жінки мають відмовлятися від квітів? бо це що? Маніпуляції чи напів дитинство? Вони ж можуть собі купити їх самі? Але ж 8-березня це саме та дата, коли жінки почали повставати за свої свободи. А тут - квіти.. від кого? від чоловіків...
      1. KShelest
        Частина 2

        Я виріс на такому ставленні до жінок, як зображено в романах Дюма, Вальтера Скота, Сабатіні та інших і не пам'ятаю, щоб капітан Блад, Айвенго чи Граф Монте-Крісто якось сексистськи ставились до Гайде, Арабели, Ровени чи ще кого. Хоча мораль тих часів була ще та. І чомусь я впевнений, що більшість сучасних жінок мріяли б бути на місці тієї ж Арабели чи навіть Ревекки поряд зі справжнім лицарем,(маються на увазі не наявність меча чи обладунків)) чим на посаді Голови Єврокомісії пані Урсули, чи тієї ж пані Меркель, чи хто там у нас ще є з супер сильних, незалежних і т.д. з усієї повагою до них. Вони сильні та поважні, але, як правило, ця поважність не додає їм щастя.
        Звісно - я не Дюма і не Лондон, мені до них дуже далеко, можливо щось мені не вдалось правильно зобразити, таке може бути. Згідно моєї статистики, спочатку серед читачів зберігалась пропорція 45/55 жінки/чоловіки, зараз, вже після п'ятої книги, стало навпаки 55/45. Це не велика різниця і вона може бути наслідком простого коливання зацікавленості. Я пишу не для жінок чи чоловіків, я пишу, щоб сподобалось. Це - щодо аудиторії.
        Бажання аудиторії залежать від віку та розуму. В 15 років хочеться безперервної динаміки, жорстких сцен та сексу, чи рожевих шмарклів під виглядом справжніх відносин, трохи далі - ще й якогось розуму до усього цього, а ще далі - чогось іншого. Я писав таке, що на мій погляд мало б бути реальністю - коли вихований чоловік веде себе саме як вихований чоловік - помічає, що відбувається між ним та жінками, але не розпускає слину та не паскудить. І я вже вкотре кажу - те що весь світ живе паскудством не означає, що це нормально. А з ваших слів виходить, що нормальна поведінка героя - це відрив від реальності, а опис такого - це солодка патока. Реальність такова, що у світі багато усякого. Шукайте потрібне.
        Хлопчики 15 років саме мають вчитися відрізняти маніпуляції від щирості, а не огульно вважати усіх жінок бо зна чим. Що вони будуть читати, бачити - те й сформує їх душі. Мені здається, що якщо б зараз виник бум книг та відео хоча б отих авторів, що я назвав, якщо б більшість фільмів та іншого показували б життя саме так, як зображували його Великі автори, то через деякій час можна було б знов бачити, що хлопчики подають руку жінкам, виходячи з тролейбуса, що ницість та підлість не сприймається підлітками, а дівчата, в свою чергу, не намагаються продати себе за айфон чи мерседес. Але ж суспільство потребує того, що хаває піпл (Вибачаюсь!). Такі і наслідки
        Хм.. і я трохи не зрозумів - що сталося б умовною дочкою, як би вона прочитала цю книгу? вона б почала думати, чому в житті усе не так красиво, як в книжці? А ви б їй пояснювали, що у нас в житті насправді усе не так, а тільки колись там розів'ється?? Тоді виходить, що дівчатам того ж Айвенго теж читати не можна... Та й Дюма, з Сабатіні. Там усе не так.
        Усі ці маніпуляції, та усе інше - було, є і буде. Так само як честь і совість. Шукайте потрібне, а не кажіть, що таке життя нереальне.

        Прошу вибачення - можливо я щось у ваших думках зрозумів не так, чи не зрозумів взагалі - таке теж може бути. Ну і в більшості звертання "ВИ" означає не особисто вас, а загалом тих, хто пише про сексизм чи збочення, чи про що мені вже тільки не писали))
        1. Бабуся Тетяна
          Важка доля автора.:) Чесно кажучи, не очікувала відповіді, принаймні розлогої. Я розумію, що завжди хочеться захистити своє творіння, це нормальна реакція. Але автор один, а читачів багато. І у кожного свій погляд і своє бачення. Головне, чого не повинен робити автор – це виправдовуватись і пояснювати, що хотів і так далі. Автор має писати книги, а не розлогі коментарі читачам, бо, як я вже сказала, читачів багато, а час автора безцінний. У когось поганий настрій був, віжки під хвіст потрапили, зуб болів, сусід косо глянув – для упередженого наїзду підстави завжди знайдуться, було б бажання ( сподіваюсь, це я не про себе:))) ). Та головний критик, усе ж таки, час. Йому до пояснень автора байдуже. Те, що прийнято називати одноденними творами, було, є і буде. Хоча буває, що інколи не надто хорошу річ розпіарять, частина сучасників, що схильна керуватись чужою думкою і модою, створить підґрунтя - і це творіння протримається в пам’яті людства досить довго, а справді цікава річ зникне під шаром макулатури, бо у автора є талант писати і абсолютно відсутня хоч маленька здібність просувати свої твори і просто не трапилась людина чи люди, котрі компенсують цей недолік автора застосуванням власних пробивних здібностей. Але, все ж таки, час, як найбільш впливовий чинник, таки розставляє крапки над «і», тимчасові чинники зникають - і книгу, якщо вона вже потрапила до читача, або продовжують читати, або ні. І я б не стала дивитись на книги-одноденки зверхньо: якщо автор зміг позитивно вплинути хоч на одну людину – він вже зробив свій внесок у краще майбутнє людства. Тому я жалкую над часом, що витрачений автором на розлогість відповіді мені, адже це навряд чи має великий вплив на долю твору. Хоча кількість відгуків таки має значення для алгоритмів інтернету...
          1. Бабуся Тетяна
            Частина 2 :)
            А сама таки ще дещо напишу, адже мій час ціни не має... Буду писати про свій читацький досвід… Якщо певного персонажа назвати сильним, але діяти він буде як слабкий – тут або читача відчуття дисонансу накриє, або слова про силу пройдуть непоміченими, витраченими дарма. Так, ситуації, коли сильна людина у певний момент може проявити цілком виправдану слабкість, а слабка проявити неочікувану силу, цілком реальні. І на перший погляд ці різні особистості виглядатимуть власною протилежністю. Виглядатимуть, але не будуть по суті, бо кожна повернеться до попереднього стану. Талант автора у тому, щоб показати це, не витрачаючи зайвих слів. Взагалі, зайві слова і опис рис, чи, пробі, інтимних частин тіла, приблизно однаковим манером не на користь персонажам, виникає відчуття одноманітності. Хороше слово, чи фраза, використані по відношенню до багатьох персонажів, перетворюються на слова – шкідники. Це я кажу, як людина, що читала усе своє життя, не переймаючись іменами авторів, інколи відверто погано написані твори тільки тому, що задум був вартий кращої реалізації. Гарний задум - це як якість тканини, котра може бути втрачена з-за невдалого використання...
            Коли у описах персонажів переважають слова про зовнішність з підкресленням статевих ознак, та ще й проглядає, на що саме звертає увагу автор, коли дивиться на жінку, якщо він чоловік, і на що дивиться автор-жінка, і цього занадто багато - то я кажу про сексизм. Еротика і секс присутні у нашому житті, отже, мають бути і в книгах, але певна частина авторів інколи втрачає відчуття грані між еротикою і відвертою порнографією. На щастя, це ні в якому разі не стосується вас, спілкуватись з авторами порнографічних творів сенсу немає, хоча і там є свої поціновувачі, це реальність життя…
            Самостійність персонажа виявляється не в тому, що лізе головний герой у його справи, чи ні. І так само не визнається за замовчуванням. Чи тим, що автор використав слово «самостійний». Кудись герой поспішав, щось треба було вирішувати, щось промайнуло в очах, коли інший персонаж повчав чи нав’язував власну думку, зміна пози, порух плечей… Будь-що, що наштовхне читача самого зробити висновок про характер персонажа, але не вказується прямо, бо коли автором все розжовано – проковтнути можна, але насолоди не буде. «Коли дерева були великими» можна було, не читаючи твір, отримати хорошу оцінку, прочитавши натомість підручник, де все вже розжовано у сенсі «правильного сприйняття». Можливо тому мені важко сприймати, коли опис схожий на характеристику. Одразу спливає «характер нордичний, у порочних зв’язках не помічений». Багатослівне «розжовування» взагалі наштовхує на думку, що автор вважає читачів людьми, не здатними до власних висновків і ставиться до них зверхньо.
            Тепер знову про час, але вже як реальність літературних персонажів… Є твори, прив’язані до певних історичних періодів - тут має значення, на скільки автор точно передає певні моменти. Фантастичні твори часто намагаються написати так, щоб вони були поза часом. Це завдання найважче, тому мало кому вдається. Багато хорошої фантастики, котрій не судилося жити довго саме тому, що автори намагались написати щось не прив’язане до часових рамок. Але в наш швидкоплинний час технічної еволюції революційні прилади цих фантастів виглядають наївно і часто недолуго, тому що реальність обігнала фантастику ще при житті автора. Так само виглядають згадування героїв кінофільмів, сучасних автору фантастики, котрий претендує на те, що його читатимуть наступні покоління (а до цього мають прагнути всі аавтори,). Сучаснику достатньо імені, щоб перед очима виникла картинка, а нащадкам це ім’я, швидше за все, нічого не скаже. Наше покоління Чарлі Чапліна знає, але чи багато знають про нього сучасні підлітки? Сучасні діти можуть не знати Вінні Пуха чи Міккі Мауса, зате знають купу інших, про котрих їхні бабусі часто і уявлення не мають… Звичайно, можна сказати, що, мовляв, пишу для сучасних мешканців своєї країни, але виглядає це не надто, наче відмазка «Вибачте, у мене ні калькулятора ні мобільного телефону немає, порахуйте за мене решту, будь ласка.»
            1. Бабуся Тетяна
              Частина 3 :))
              Хочу підкреслити, що усе, що я пишу, стосується вас лише побіжно, оскільки ви самі перейшли на більш особисте спілкування. Мушу визнати, що я була вихована приблизно на тих самих книгах, що й ви. Росла із почуттям стійкого дисонансу між книгами і життям. Книги сформували у мені деякі ідеали, навчили мене дивитися на світ крізь «рожеві окуляри», а життя вперто вимагало ті окуляри зняти. Були шляхетні люди, були і негідники. Було, коли негідники ставились до мене шляхетно, а люди, котрих усі вважали шляхетними, поводились підло. Ідеальних людей не існує. В решті-решт рожеві окуляри стали захисними і виникло розуміння, для чого вони мені потрібні і чому я підсвідомо не хочу їх знімати. Підсвідомість достукалась до свідомості, так би мовити. На це пів життя пішло. Але у дечому книги і життя були заодно: «Ти жінка, у тебе є певна важлива роль». І от, наприкінці життя, я прийшла до висновку, що, проживши життя, у котрому є все, що повинно бути у жінки, я залишилась нереалізованою, як людина. Купі можливостей і здібностей, котрими мене наділила природа, не знайшлось часу і місця Живуть, погоджуючись з чоловічими стереотипами. Ніхто, крім мене, у цьому не винен. Я сама все життя обирала собі другу роль, щоб не заважати іншим бути першими. Не знаю, як це бачите ви, але для мене більшість ваших героїнь такі, як я – пожиттєва друга роль, котру вони вже виконують чи готові виконувати з гордістю і честю. Але ж від себе не втечеш, як не намагайся. Спілкуючись з іншими жінками та дізнаючись про їхнє життя бачу, що я така ж, як більшість. Живуть собі, погоджуючись з чоловічими стереотипами батьків та коханих чоловіків, а потім, як шило з мішка, як чорт з табакерки, як вибух або хоч як вода крізь тканину виривається справжня суть( хоч хороша, хоч погана, але не звична для іншої сторони) і справжня сила чи навпаки, неміч жіночого характеру – і чоловіки кліпають очима, комфорт порушено, вони обурюються, почуваються обманутими, бо не такою вони собі свою кохану уявляли. Жінки стикаються з іншою стороною медалі досить швидко, усього лиш по закінченню букетно-цукеркового періоду, а от чоловіки… біс його знає, скільки той чорт у табакерці висидить. Коли кохання жінки більше за її власне «я» - цієї дискомфортної ситуації взагалі може й не статися. От і гадайте тоді, чи то кохання таке велике, чи то «я» у жіночої половинки таке маленьке… У якому разі і на скільки ця от грань дійсності здатна бути підґрунтям для щастя? А жінка першої ролі за стереотипами суспільства має бути нещасною у особистому житті, її чоловік, якщо і є, то має бути «підкаблучником». Як на мене, то дурня повна. Розуміння щастя і гармонійних відносин має величезний діапазон можливих комбінацій. Тому я хочу вірити, що ми живемо у момент перехідного періоду від «спочатку стать, потім людина» до «спочатку Людина, потім стать». Але ж воно саме собою не сформується. «Людям подобається», тобто «піпл хаває» - це як йти за весняним теплим вітром: легко і вимагає мало зусиль. «Що є, те й малюю» - ну так то ще треба придивитись, яким об’єктам автор «малюнку» надає перевагу: хтось лише «квіточки» розглядати буде, а комусь «сміттєві баки» до вподоби, хоча і перше й друге є частиною реальності… і це теж рух за вітром, тільки він може варіюватись від суховію до снігової бурі. А от проти вітру, але в обраному напрямку, всупереч загально визнаним догмам та стереотипам – тут і себе інколи міняти доводиться, а це найважче, адже нікого люди не обманюють більше, аніж самі себе…
              Ну, досить. Сподіваюсь, я не надто роздратувала вас своєю писаниною. Хоча все колись вже було сказано чи написано, та спокуса поділитись своїми думками, хоч і не оригінальними, можливо, десь помилковими, але накопиченими і напрацьованими власним мозком така велика. Спало на думку… Цікаво, що б ви відповіли, якби вас спитали, через яке скло ви дивитесь на життя, при умові, що відповідь про власний добрий зір не приймається… Це питання скоріше риторичне, я не маю на меті втягнути вас у продовження діалогу.
              До речі, другу книгу я вже прослухала і слухатиму далі...
            2. Lisa
              Погоджуюся тільки з двома речами бабусі: кожен сам робить свій вибір, а особливо в нашому суспільстві, де матріархат століттями, у нас завжди то революція, як сто років тому, голод, епідемії, війни, і так по колу сторіччями ходимо, що жінки в більшості відповідають за сім'ю. Нам пощастило жити на золотій землі, де всім хочеться прибрати до рук її. Нічого не змінюється, хіба що мова загарбників. Вибір завжди робить жінка. Ми самі получаємо те що вибираємо. І друге, з чим згодна, автор повинен писати книги, як він бачить цей світ, не дуже звертаючи на нас увагу, ми всі різні, комусь заходить, а хтось не приймає. Костянтине, більше впевненості бажаю вам в свої починаннях, робіть як відчуваєте. Валерій, поки чекаю продовження, слухаю інші книжки, як же ж не вистачає вашого голосу. Всім дякую.
            3. KShelest
              Дякую, пані.. Відповім спочатку вам.
              Повністю згоден - ми отримуємо саме те, що шукаємо. В третиій книзі доволі багато цьому присвячено.
              Що до впевненості... я не те що не впевнений) просто я не можу покинути, наче не помітив, комент в якому людина щось думала. Це ж читач... мало їх ще. щоб розкидатись)))
              Завжди, коли є щось, що суперечить тому, що я вкладав в тексті, хочеться пояснити докладніше, можливо, що мене просто не так зрозуміли.. Як сказала якась розумна людина "Думка, що вимовлена - це вже брехня". А тут ще й таке - сексизм)) Думаєш - ну як?? ну звідки?? хочеш зрозуміти як до цього дійшло.. Чому тебе не зрозуміли? щоб виправитись, бо може й справді щось там натупив... А врешті, таки так - це втрачений час. Бо більшість, хто мені щось таке дорікав так і не спромоглись окрім загальних слів сказати щось конкретне. Одна людина довго давала широкі й розумні прояснення ,а потім виявилось, шо він нічого не читав, а просто відкрив сторінку, прочитав, що ГГ "наздогнав дівчину, та вхопив її за руку, щоб зупинити" і усе - зробив висновки. Для них сексизм, це усе, що не відповідає їх баченню ставлення до жінки, незалежно від обставин. Взяв за руку - яке маєш право? Допоміг - а не треба було, бо вона ж сама може... А для мене -як у юриспруденції, має бути ознака навмисності. Якщо ти вхопив жінку за щось там не зі зневаги, а щоб витягнути з ями - то це не сексизм.
              Ну і хай, цю тему я для себе прояснив, інші - як хочуть. Я пишу так, як вважаю правильним. Це саме те, про що ви сказали.
            4. KShelest
              Усе так і є. Люди різні думки різні, але слухати їх потрібно - я не вважаю себе найрозумнішим. Хтось щось підкине цікаве - чому не скористатися, хтось зауважить слушне... Навіть якщо брати пораду не слухати нікого і не витрачати час))
              Чи є в мене талант - покаже час) Хотілося б) Звісно, не усе, що я написав ідеально мені подобається) І описи є задовгі і ще щось... Тому й перечитую постійно, коректую, скорочую, шукаю кращі форми і таке інше. Я вчусь, що поробиш. Якийсь час я переймався, що забагато як їх називали "роздумів", намагався пояснити, що має ж ГГ якось визначити, як він прийшов до своїх висновків, потім було оце що він гарем розвів, збоченець)) потім ще щось... Зрештою, я таки дійшов до висновку, що ви й кажете - подобатись воно має мені. Але, щоб не розвивалась самовпевненість, прислухаюсь до відгуків. І, як написав нижче ще одній пані - інколи страждаю бажанням щось пояснити тим, хто не бажає слухати. (Це не про вас)) Це лікується з часом.
              Що до прив'язки до часу... Хто зна, скоріш за все, я стільки не проживу) щоб оцінити це. Дійсно, доволі прикольно читати твори в яких є описи технічних вигадок ще з того часу, тому й зачепився за магію))) Магія вічна. А, можливо, і доволі реальна.
              Сучасні діти, не знають ВініПуха... але вони й не читають такі книги як ця, а то й взагалі не читають( Мабуть ось це найгірше, а не ВініПух. Ну і таке - тим, кому якісь там герої чи їх слова, чи ще щось нічого не скажуть - просто пройдуть мимо. Когось зацікавить - так дізнаються і про Великого Німого. Стануть розумніші та будуть знати дещо більше ніж про свиню Пепу. Просто декого дратує, що й раніше були речі, які щось зоставили в чиїйсь душі по собі, для них це - совок. Можна подумати, що коли я згадував Сократа, то вони щось зрозуміли. Совок - це лізти до людей, якщо це тебе обходить. Он, усякі дж ді венси вчились в Гарварді... і все одно - падлюка падлюкою.

              Рожеві окуляри річ цікава, вони вельми плутають людей. Але, з рештою, рожевими вони залишаються лише доти, доки ти не втілюєш мрії у життя. Так можна казати, що нема сенсу дивитись в безкрайнє небо, бо воно далеке, а ти стоїш в багнюці... і будеш стояти... той, хто так вважає - не піднімає очей від землі. Дехто лише мріє, але живе усе життя так само у багнюці. Але й знаходяться деякі уперті, які вчаться літати. То потрібні рожеві окуляри чи ні? Усе залежить від нас і наших бажань..
              Що до жінок.. От мені цікаво звідки ви берете висновки про моїх героїнь? Деякі доволі владні. Деякі - замучені життям. Але звідки відомо, як вони будуть жити, коли вилізуть з проблем? Це так само як вважати, що хтось завжди замурзаний і немічний, тому що застали в момент, коли той впав в калюжу і не зміг сам піднятися, придавлений речами в рюкзаку. Макс знайомиться з ними, коли у кожної певні проблеми і вони йдуть за ним, як за лідером, поки він допомагає їм вижити чи позбутися проблем. А що буде далі - х.з. Можливо, якщо я почну писати якийсь книгу де буде про життя на Землі, поки Макса немає, можливо ці тихоні проявлять себе зовсім по-іншому?))
              А в іншому - жінки, як і чоловіки, самі створюють своє життя. Хочуть виконувати забаганки - то й виконують. Виходять заміж за таких, які не дають їм можливість реалізації. Причини самі різні. І, звісно, якщо вода не знаходить виходу, то колись вона рве греблю.
  26. Наталія Омельченко
    Мені Максим Темний дуже сподобався. Дякую автору за цю історію. Таке захоплююче українське фентезі. Окрема подяка за яскраву атмосферу читання.
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую. Сподіваюся, наступні книги циклу вам теж сподобаються.
    2. KShelest
      Дякую. Сподіваюсь, надалі вам теж сподобається.)
  27. Гість Тетяна
    Почала слухати твір, сподобалось. На початку сюжетний хід, хоч не новий, але все одно легкий і цікавий. Манера написання, українська мова - все чудово. Мені сподобався головний персонаж, не дурний, цікавий. Але, як і багатьох в коментарях, почали дратувати моменти взаємодії ГГ з жіночими персонажами. Таке враження, що в світі автора є люди, а є жінки. І автор вважає за краще описати тіло тієї жінки, а не її риси обличчя, очі, міміку чи хоча б колір волосся. Я, як жінка, насправді тішусь хорошими описами жіночих персонажів - харизматичних, цікавих та з характером, але коли тут все зводиться до жінки як об'єкту бажань/небажань це дратує.
    1. Гість Тетяна
      P.S. Начитка дуже хороша! Дякую!
      1. ValeryZ
        Диктор
        Дякую. Дуже приємно.
    2. Helgard Dyster
      Здається у автора жінки це болюче питанням. До того ж теоритичне. Але враховуючи жанр то хай фантазує і про жінок хоч як би це не виглядало.
      1. KShelest
        )))))))
        Дякую. Буду знати.
    3. KShelest
      Дякую. Питання назустріч - а що є нове у цьому світі? Усе, що б хто б не написав - вже колись було. Що поробиш.
      Що до описів жінок... Автор - чоловік, ГГ - молодий чоловік. На що, по вашому, він мав би звертати увагу у першу чергу? На колір волосся? та колір очей? Чи який там тип рукава у неї на сукні? Перепитайте знайомих чоловіків, чи багато з них пам'ятають колір очей своїх дружин і чи багато хто взагалі знає, що є рукав 3/4
  28. Гість Оксана
    Випадково натрапила на даний цикл книг. Поки що закінчую слухати тільки першу «Набуття», але мене так захопив світ пригод Максима, що без сумніву та з великим задоволенням прослухаю всі решту книг (дуже тішусь, що їх кілька і буде мені надовше ☺️). Щодня «смакую» по кілька годин цей «літературний десерт»😌. Легкий в сприйнятті та захоплюючий сюжет, дуже насичена озвучка, все на вищому рівні🔥 Щиро дякую вам, авторе та дикторе, за можливість такого приємного проведення часу в результаті вашої творчої праці♥️
    1. ValeryZ
      Диктор
      Дякую за такий мотивуючий відгук. Дуже приємно.
      Сподіваюся, що наступні книги циклу вам видадуться такими ж цікавими як і мені.
      Після таких відгуків просто необхідно приступити до озвучення п'ятої книги, чим я вже сьогодні і розпочну займатися, що б там не було.
  29. Назар
    Спочатку чтиво заінтригувало… Та надалі ставало все нуднішим і нуднішим. Спочатку планував дослухати, бо пошкодував витраченого часу. Та не зміг себе змусити. На 41 відрізку зупинився. Сюжет доволі монотонний та одноманітний. Довкола цицьки та задниці. Не рекомендую витрачати час
  30. Гість Оксана
    Що хочу сказати, талант у автора,на мою думку, однозначно є. Дуже двоякий післясмак після прослуховування книги лишився у мене… ніби сподобалося, а ніби і ні. Легкий, динамічний початок з фольклорним присмаком та цікавими персонажами затягнув та закрутив, аж на всі 35 годин прослуховування. Проте нудні, однотипні сцени та діалоги (лікування хворих та знедолених жінок) реально дратували. Хотілося швидшого розвитку подій та різноманітності в характерах та навіть зовнішності персонажів. Ну таке… Але фінал реально заінтригував та надихнув послухати-почитати наступну книгу, колись, згодом, через трохи. Диктору аплодисменти і подяка👏👏 Ідеально прочитаний твір, можливо якби не ваш талант я би і не дослухала до кінця. Цей відгук моя суто субʼєктивна думка, яка зумовлена моїми смаками та уподобаннями в літературі.
    P.S.: якщо що це спойлер. 🤫 щиро пораділа за Максима, в кінці книги… все-таки хоч хтось з ним переспав.
    😎
    1. ValeryZ
      Диктор
      Стосовно "спойлера". Ну так це ніколи і не було метою Максима. Просто так "зійшлися зорі".
      Стосовно ж стилістики написання. Мені особисто така деталізація - дуже імпонує. Я не люблю коли "трах-тібідох" і отримуєте ксерокопію самальота.
      Окрім того, я та автор неодноразово зазначали, що цикл - то одна книга по суті. Просто розбита на частини десь сторінок по 600-700. І багато пояснень того, що відбувається буде зроблено десь далі. Окрім того, у циклі немає флешбеків (я - точно не пам'ятаю), тож така деталізація себе виправдує. Окрім того, давайте не забувати, що "Набуття" - взагалі ПЕРША книга автора. До того він нічого (наскільки я знаю) не писав.
      Ще - "Набуття" не просто так має цю назву. Це як "перший клас" для головного героя (згадайте, лісовик з бабцею точно говорили про те, що Максу слід набратися досвіду).
      І ще. Я б рекомендував вам почитати відповіді і мої, і Костянтина на цьому ресурсі та на букнеті (там саме книги викладені) до всіх книг циклу. Було багато питань подібних до вашого і на них давалися відповіді. Але якщо постійно пояснювати те саме - то ніколи буде робити щось нове. Тому, якщо вам цікава думка автора (а можливо і моя) - почитайте коменти. Інколи бувають дуже цікаві моменти.
    2. KShelest
      В першу чергу хочу Вам подякувати за те, що ви пишете саме так. Є питання, є думка, є сумніви... бо деякі люблять накидати слів, без ніякої конкретики і залишити сцену. Типу - наваляв смердючу купу, та й усе. Усе погано, роялі, дівки і т.д. І пояснювати сенсу нема - воно без користі, бо думати люди не хочуть.
      Мені ж хочеться розуміти звідки з'являються такі думки як Ваші - чи то дійсно суб'єктивність сприйняття, чи то щось мені треба робити. Можливо, і те і те) Поки що я вважаю, що смаки в усіх різні -комусь хочеться ще більше динаміки, комусь чогось іншого. Вам персонажі трохи одноманітні, інші побачили в Тетяні своє, в Вікторії своє, в Олені -взагалі інше. Але, безумовно, події мають бути логічними і відповідати якійсь моралі. Це, звісно, теж у кожного своє, бо хтось вважає, що герой - лох, бо стільки дівчат, а він... А кому імпонує те, що він нікого не тягне в ліжко, заради процесу. Я хотів, щоб Макс був нормальним чоловіком, таким, як вони мають бути на мій погляд. Ну, то таке. Можливо, якщо вас таки затягнуло в цю історію, ви послухаєте її далі, а там видно буде.
4read.ORG » Українська література » Шелест Костянтин - Максим Темний. Набуття. Книга 1