4read.org
ТОП 100 АудіоКниг
Автори
Виконавці
Авторизація
Кормак Маккарті - Дорога
Еніт
Норм книга мені подобається
Нестайко Всеволод - Тореадори з Васюківки
Я ІК
Скоро буде 700 ком!!!
Владко Володимир - Аргонавти Всесвіту
Гість Олег
Дуже сподобався твір і читання. Мені здалося, що з нього, напевно багато взято для сюжетів сучасних фільмів: Чужий, Володар кілець (павук), Парк юрського періоду тощо. Якщо прибрати/виправити ідеологічні питання, можна вивчати в школах.
Ролінґ Джоан - Гаррі Поттер і Смертельні реліквії
Снейп
Я виконую завдання Дамбодора
Снейп топ
Астрід Ліндгрен - Пеппі Довгапанчоха
Гість влада
дуже круто Ольго у вас чудовий голос
Бредбері Рей - Шалена ніч у Ґолуей
4elovek
Слухач
Не хотів би вас образити але прочитання просто жахливе, помилок обмовок дууууже багато. Нудно і скучно.
Ролінґ Джоан, Джек Торн, Джон Тіффані - Гаррі Поттер і прокляте дитя
Гість Злата
I love 🧡 harry potter
Стів Разник Тем - Заглядайло
ValeryZ
Диктор
І ще. Не диктуйте "холодним" голосом. Зв'язки ще не готові до роботи, якщо навіть ви до цього і говорили. При розмові ми використовуємо тільки дуже вузький діапазон, а отже зв'язки - не достатньо підготовані, через що звук буде не дуже добрим, особливо, якщо слухати запис у навушниках. Потрібно хоча б кілька хвилин прогріву зв'язок на різних частотах. Це корисно, а, почасти і весело.
Я, найчастіше, користуюся порадами пані Олі, з ютуб-каналу «Olya ProVoice».
Ось ті вправи, які я використовую для розігріву, повторюючи їх за пані Олею:
https://youtu.be/Bnc2_BkX-xM
Ну і звісно - практика, практика і ще багато практики. І тоді все буде добре.
Стів Разник Тем - Заглядайло
ValeryZ
Диктор
Ще!
Якщо у вас аматорська студія - НІКОЛИ не диктуйте у навушниках. Прослухувати - так, але коли диктуєте - нізащо! Це зекономить ваш час, оскільки навушники приглушать навколишні шуми і ви не зможете на них відреагувати своєчасно призупинивши запис і перезаписавши епізод негайно.
Чому негайно? тому що у аматорів, тобто тих, кому не ставили голос професійно - темброве наповнення може мінятися протягом начитування довгого епізоду. І якщо ви захочете переначитати ділянку з початку глави, помилку в якій ви знайшли вже після закінчення запису - може бути добре відчутно, що це пізніша правка, оскільки тембр буде добре відрізнятися.
Якщо тембр "пливе" (плавно міняється) протягом глави - це не так помітно. А от "вставки" - слухач вхопить відразу. І це, якщо чесно - бісить.
Якщо треба зробити перерву, то вишукуйте логічні розриви у тексті. Наприклад, ви озвучуєте якогось героя іншим голосом і він має щось сказати. Припиніть перед його фразою. Тоді, коли пролунає його репліка, повернення до тексту автора, наприклад, навіть і трішки не таким тембром, як до репліки героя - буде не такий помітний.
Стів Разник Тем - Заглядайло
ValeryZ
Диктор
Пане Павле, якщо ви, можливо, прочитаєте це, я, як аматор - аматору, хочу дати вам кілька порад. Всі вони засновані на моєму власному досвіді, ґулях і багаторазовому переписуванні епізодів. У нас, на жаль, не завжди є можливість читати в студійному о́колі, або хоча б у чомусь подібному до нього. Проте, за можливості, слід старатися прибрати відкриті, тверді поверхні, які утворюють відлуння. Стіни, дзеркала, стінки шаф. Або, за неможливості, хоча б драпувати їх тканиною, якщо ви читаєте у великій кімнаті.
Також слід визначити зону направленості вашого мікрофона. Якщо він вузькоспрямований, то цей напрямок слід захищати від відлуння найбільше. Якщо "круговий" або "широкоспрямований" - то це вже клопіт, оскільки маскувати відлуння стає важче. Проте, з цим можна боротися "підручними" методами, якщо немає спеціалізованих інструментів для дереверберації і т.п., але звукопоглинаючі поверхні - то найперша справа.
Якщо ви пишете на комп'ютері - використовуйте паузи в запису. Це дає змогу віддихатись, перегорнути сторінку, перезаписати невдалий епізод, наприклад той куди втрапив дзвінок з кухні від улюбленого кота.
Не намагайтеся записати все і відразу. Це стомлює, а втома призводить до помилок.
Спробуйте знайти собі більш-менш хороші навушники. Як казав один наш колега нещодавно, слід «записувати звук так, ніби його будуть слухати через якийсь Sennheiser, пам'ятаючи, що це швидше за все будуть китайські AirPods». Експериментуйте з еквалайзером. Не знаю, хто як, а я свій запис стараюся звести до того стану, як я сам себе чую. Через те, що власний голос ми чуємо не тільки зовнішнім вухом, а ще й через кістки черепа - для себе ми звучимо абсолютно не так, як для оточуючих. А от за допомогою еквалайзера це можна звести до однакового звучання. Тоді буде легше і контролювати звучання, і розуміти, що і де не так.
Не забувайте про реверберацію, або відлуння. Пограйтеся і з цим інструментом. Це додає об'ємності звучанню, якщо, звісно не перестаратися. І ці налаштування з'ясовуються тільки дослідним шляхом. Окрім того цей примусовий реверб, за моїми спостереженнями, приглушує відлуння від приміщення. Як так відбувається - я не в курсі, теорію - не знаю.
Але найперше, що ви маєте зробити після закінчення сирого запису, до всіх обробок - записати тишу мікрофоном. І на її основі - прибрати шуми з запису, а вже потім обробляти звук. Налаштування ШП - теж експериментально.
Дехто рекомендує робити "компресію" відразу ж після запису, проте я такого не роблю. Оскільки стараюся записати все більш-менш рівно - я у самому кінці обробки роблю "нормалізацію гучності", але так, щоб піки не дуже вийшли за межі основи, а потім - роблю просто "нормалізацію". Тоді запис виходить більш-менш "рівний".
Ще. Оскільки мікрофон - моно, то запис краще робити у моно. Далі шумоподавлення та легкий еквалайзинг. Опісля - запис переносимо до стереодоріжки. Це потрібно для хорошого ревербу (там використовується різниця між каналами, навіть якщо вони спочатку - абсолютно однакові). Після реверба все робимо уже на стерео.
Останнє. При вивантаженні у результуюче аудіо - я зсовую стереобазу десь відсотків на 10 вправо. Це додає психологічної об'ємності і позбавляє враження, що диктор сидить прямо посеред голови. Якщо до вас говорять трішки збоку - це не так стомлює і дає враження більшої свободи в просторі.
Якось так. Всі поради - на основі мого досвіду. Вони не обов'язково можуть бути корисними, проте я - роблю саме так.
Стів Разник Тем - Заглядайло
Гість Lisa
Гарне оповідання. Згодна з паном Богданом. Деякі диктори по 10 разів читають текст для впевненого читання. Прибрати б фон, і все ок. Голос приємний, спокійний, з інтонаціями. Дякую всім.
Рутківський Володимир - Джури-характерники
Гість mariia
I learn Ukrainian 4 years and I really liked this trilogy it was the best. It's a pity that there is no such English.
Стів Разник Тем - Заглядайло
Богдан Снопко
Видно, що читач початківець і часто чути заминки, але не все відразу. Недосконалий контент краще аніж не мати його зовсім. Не зупиняйся і можливо в майбутньому я слухатиму з запаленням твори які читав Павло Зінченко 👍
Джоан Роулінг - Гаррі Поттер і філософський камінь
Котик
Клас озвучка неральна
Українська народна казка - Ріпка
Гість Дарина
Круто але озвучка не дуже
Родарі Джанні - Джельсоміно в Країні Брехунів
Гість Андрій
Книга просто бомба
Кокотюха Андрій - Мисливці на привидів. Полювання на золотий кубок
Денис черненко (черниченко)
Черненко чи черниченко?
Крауч Блейк - Апґрейд
Гість Lisa
Високо інтелектуальний бестселер 2022 року. Супер. Сподобався. Слухається, не дивлячись на багато термінів наукової фантастики, легко. Один з улюблених дикторів. Дякую всім.
gda - Вербонька
Admin
Адмін
Голос і обкладинка — це важливо. Моя статистика показує, що при однаковій якості змісту, але різних обкладинках — розбіжність у переглядах може сягати в кілька разів. Тобто зовнішня подача — це не "красива дрібничка", а реальний інструмент, який допомагає твору знайти свого слухача. Навіть цікавий твір можуть вимкнути через неприємний голос. Так само й обкладинка — іноді вона вирішує, чи взагалі відкриють аудіокнигу.
Сприйняття твору — це не тільки слова, а й як вони звучать і виглядають.
До мене час від часу звертаються аматори, які хочуть щось озвучити, але не знають, з чого почати і до кого звернутися і автори які хочуть, аби озвучили їх твори. Є ідея якось об’єднати їх між собою через наш сайт — як саме, ще думаю. Якщо маєте ідеї — пишіть у приват або на пошту 4read.org@gmail.com
gda - Вербонька
Гість Alice
Дуже приємно. Дякую.
gda - Вербонька
gda
Автор
хочу сказати стосовно матів й тп. Особисто я матів в текстах не використовую. А в побуті - так. Попередній допис, в якому пані привидився мат і якого там й близько не було я видалив. Але не з-за того що мене злякало, буде чи ні мій текст хтось слухати - виключно заради підтримати менталки дуже вразливої пані.
gda - Вербонька
gda
Автор
штука в тому, шо я не маю жодних амбіцій в ремеслі диктора. Просто взяв планшет, аудісіті й надиктував кілька текстів. Однак, як людина шо слухала не одну аудіокнигу скажу - голос дійсно важливий до сприйняття. В моєму випадку він, в цілому, не огидний. Але й не зачаровує. Й звісно, якшо тренуватись, буде трохи краще прийняття.
Сандерсон Брендон - Шлях королів. Хроніки Буресвітла
Сергій Нечволода
Дослухав до 7 частини, але сюжет так і не захопив
Джоан Роулінг - Гаррі Поттер і філософський камінь
Кривавий барон
це 260 коментарій
Казки та історії від кішки Марфіси
Гість Микола
Знайомий із її чоловіком. Служить, як і більшість чоловіків. За його порадою послухав. Слухав і думав про доньок. Бачив їх лише кілька разів з 2022. Дорослішають без мене. А я думав, що не дочитав їм казок. Сумно й тепло від цих історій. Зігріло якось. Дякую.
Ролінґ Джоан - Гаррі Поттер і Смертельні реліквії
Віола
Величезна подяка пану Руслану за прочитання цих книг.
Сапковський Анджей - Кров ельфів
Гість Галина
В російському він Лютик. Перша книга, яку я читала понад двадцять років тому, на жаль тоді лише російський переклад був
Ролінґ Джоан - Гаррі Поттер і келих вогню
Аня
Гарна озвучка
Рюноске Акутаґава - Бататова каша
Akaruimei
Чудове читання. Дякую. Сама оповідь дивна.
Нестайко Всеволод - Тореадори з Васюківки
💫( Гість Аґата)
Ага , і не кажіть.
1
...
12
13
14
15
16
17
18
19
20
...
825
4read.ORG
» Коментарі » Сторінка 16