Еніт
Норм книга мені подобається
Гість Олег
Дуже сподобався твір і читання. Мені здалося, що з нього, напевно багато взято для сюжетів сучасних фільмів: Чужий, Володар кілець (павук), Парк юрського періоду тощо. Якщо прибрати/виправити ідеологічні питання, можна вивчати в школах.
Снейп
Я виконую завдання Дамбодора
Снейп топ
Гість влада
дуже круто Ольго у вас чудовий голос
4elovek
Слухач
Не хотів би вас образити але прочитання просто жахливе, помилок обмовок дууууже багато. Нудно і скучно.
ValeryZ
Диктор
І ще. Не диктуйте "холодним" голосом. Зв'язки ще не готові до роботи, якщо навіть ви до цього і говорили. При розмові ми використовуємо тільки дуже вузький діапазон, а отже зв'язки - не достатньо підготовані, через що звук буде не дуже добрим, особливо, якщо слухати запис у навушниках. Потрібно хоча б кілька хвилин прогріву зв'язок на різних частотах. Це корисно, а, почасти і весело.
Я, найчастіше, користуюся порадами пані Олі, з ютуб-каналу «Olya ProVoice».
Ось ті вправи, які я використовую для розігріву, повторюючи їх за пані Олею:
https://youtu.be/Bnc2_BkX-xM

Ну і звісно - практика, практика і ще багато практики. І тоді все буде добре.
ValeryZ
Диктор
Ще!
Якщо у вас аматорська студія - НІКОЛИ не диктуйте у навушниках. Прослухувати - так, але коли диктуєте - нізащо! Це зекономить ваш час, оскільки навушники приглушать навколишні шуми і ви не зможете на них відреагувати своєчасно призупинивши запис і перезаписавши епізод негайно.
Чому негайно? тому що у аматорів, тобто тих, кому не ставили голос професійно - темброве наповнення може мінятися протягом начитування довгого епізоду. І якщо ви захочете переначитати ділянку з початку глави, помилку в якій ви знайшли вже після закінчення запису - може бути добре відчутно, що це пізніша правка, оскільки тембр буде добре відрізнятися.
Якщо тембр "пливе" (плавно міняється) протягом глави - це не так помітно. А от "вставки" - слухач вхопить відразу. І це, якщо чесно - бісить.
Якщо треба зробити перерву, то вишукуйте логічні розриви у тексті. Наприклад, ви озвучуєте якогось героя іншим голосом і він має щось сказати. Припиніть перед його фразою. Тоді, коли пролунає його репліка, повернення до тексту автора, наприклад, навіть і трішки не таким тембром, як до репліки героя - буде не такий помітний.
ValeryZ
Диктор
Пане Павле, якщо ви, можливо, прочитаєте це, я, як аматор - аматору, хочу дати вам кілька порад. Всі вони засновані на моєму власному досвіді, ґулях і багаторазовому переписуванні епізодів. У нас, на жаль, не завжди є можливість читати в студійному о́колі, або хоча б у чомусь подібному до нього. Проте, за можливості, слід старатися прибрати відкриті, тверді поверхні, які утворюють відлуння. Стіни, дзеркала, стінки шаф. Або, за неможливості, хоча б драпувати їх тканиною, якщо ви читаєте у великій кімнаті.
Також слід визначити зону направленості вашого мікрофона. Якщо він вузькоспрямований, то цей напрямок слід захищати від відлуння найбільше. Якщо "круговий" або "широкоспрямований" - то це вже клопіт, оскільки маскувати відлуння стає важче. Проте, з цим можна боротися "підручними" методами, якщо немає спеціалізованих інструментів для дереверберації і т.п., але звукопоглинаючі поверхні - то найперша справа.
Якщо ви пишете на комп'ютері - використовуйте паузи в запису. Це дає змогу віддихатись, перегорнути сторінку, перезаписати невдалий епізод, наприклад той куди втрапив дзвінок з кухні від улюбленого кота.
Не намагайтеся записати все і відразу. Це стомлює, а втома призводить до помилок.
Спробуйте знайти собі більш-менш хороші навушники. Як казав один наш колега нещодавно, слід «записувати звук так, ніби його будуть слухати через якийсь Sennheiser, пам'ятаючи, що це швидше за все будуть китайські AirPods». Експериментуйте з еквалайзером. Не знаю, хто як, а я свій запис стараюся звести до того стану, як я сам себе чую. Через те, що власний голос ми чуємо не тільки зовнішнім вухом, а ще й через кістки черепа - для себе ми звучимо абсолютно не так, як для оточуючих. А от за допомогою еквалайзера це можна звести до однакового звучання. Тоді буде легше і контролювати звучання, і розуміти, що і де не так.
Не забувайте про реверберацію, або відлуння. Пограйтеся і з цим інструментом. Це додає об'ємності звучанню, якщо, звісно не перестаратися. І ці налаштування з'ясовуються тільки дослідним шляхом. Окрім того цей примусовий реверб, за моїми спостереженнями, приглушує відлуння від приміщення. Як так відбувається - я не в курсі, теорію - не знаю.
Але найперше, що ви маєте зробити після закінчення сирого запису, до всіх обробок - записати тишу мікрофоном. І на її основі - прибрати шуми з запису, а вже потім обробляти звук. Налаштування ШП - теж експериментально.
Дехто рекомендує робити "компресію" відразу ж після запису, проте я такого не роблю. Оскільки стараюся записати все більш-менш рівно - я у самому кінці обробки роблю "нормалізацію гучності", але так, щоб піки не дуже вийшли за межі основи, а потім - роблю просто "нормалізацію". Тоді запис виходить більш-менш "рівний".
Ще. Оскільки мікрофон - моно, то запис краще робити у моно. Далі шумоподавлення та легкий еквалайзинг. Опісля - запис переносимо до стереодоріжки. Це потрібно для хорошого ревербу (там використовується різниця між каналами, навіть якщо вони спочатку - абсолютно однакові). Після реверба все робимо уже на стерео.
Останнє. При вивантаженні у результуюче аудіо - я зсовую стереобазу десь відсотків на 10 вправо. Це додає психологічної об'ємності і позбавляє враження, що диктор сидить прямо посеред голови. Якщо до вас говорять трішки збоку - це не так стомлює і дає враження більшої свободи в просторі.
Якось так. Всі поради - на основі мого досвіду. Вони не обов'язково можуть бути корисними, проте я - роблю саме так.
Гість Lisa
Гарне оповідання. Згодна з паном Богданом. Деякі диктори по 10 разів читають текст для впевненого читання. Прибрати б фон, і все ок. Голос приємний, спокійний, з інтонаціями. Дякую всім.
Гість mariia
I learn Ukrainian 4 years and I really liked this trilogy it was the best. It's a pity that there is no such English.
Богдан Снопко
Видно, що читач початківець і часто чути заминки, але не все відразу. Недосконалий контент краще аніж не мати його зовсім. Не зупиняйся і можливо в майбутньому я слухатиму з запаленням твори які читав Павло Зінченко 👍
Гість Дарина
Круто але озвучка не дуже
Гість Андрій
Книга просто бомба
Денис черненко (черниченко)
Черненко чи черниченко?
Гість Lisa
Високо інтелектуальний бестселер 2022 року. Супер. Сподобався. Слухається, не дивлячись на багато термінів наукової фантастики, легко. Один з улюблених дикторів. Дякую всім.
Admin
Адмін
Голос і обкладинка — це важливо. Моя статистика показує, що при однаковій якості змісту, але різних обкладинках — розбіжність у переглядах може сягати в кілька разів. Тобто зовнішня подача — це не "красива дрібничка", а реальний інструмент, який допомагає твору знайти свого слухача. Навіть цікавий твір можуть вимкнути через неприємний голос. Так само й обкладинка — іноді вона вирішує, чи взагалі відкриють аудіокнигу.

Сприйняття твору — це не тільки слова, а й як вони звучать і виглядають.

До мене час від часу звертаються аматори, які хочуть щось озвучити, але не знають, з чого почати і до кого звернутися і автори які хочуть, аби озвучили їх твори. Є ідея якось об’єднати їх між собою через наш сайт — як саме, ще думаю. Якщо маєте ідеї — пишіть у приват або на пошту 4read.org@gmail.com
Гість Alice
Дуже приємно. Дякую.
gda
Автор
хочу сказати стосовно матів й тп. Особисто я матів в текстах не використовую. А в побуті - так. Попередній допис, в якому пані привидився мат і якого там й близько не було я видалив. Але не з-за того що мене злякало, буде чи ні мій текст хтось слухати - виключно заради підтримати менталки дуже вразливої пані.
gda
Автор
штука в тому, шо я не маю жодних амбіцій в ремеслі диктора. Просто взяв планшет, аудісіті й надиктував кілька текстів. Однак, як людина шо слухала не одну аудіокнигу скажу - голос дійсно важливий до сприйняття. В моєму випадку він, в цілому, не огидний. Але й не зачаровує. Й звісно, якшо тренуватись, буде трохи краще прийняття.
Сергій Нечволода
Дослухав до 7 частини, але сюжет так і не захопив
Гість Микола
Знайомий із її чоловіком. Служить, як і більшість чоловіків. За його порадою послухав. Слухав і думав про доньок. Бачив їх лише кілька разів з 2022. Дорослішають без мене. А я думав, що не дочитав їм казок. Сумно й тепло від цих історій. Зігріло якось. Дякую.
Віола
Величезна подяка пану Руслану за прочитання цих книг.
Гість Галина
В російському він Лютик. Перша книга, яку я читала понад двадцять років тому, на жаль тоді лише російський переклад був
Akaruimei
Чудове читання. Дякую. Сама оповідь дивна.
💫( Гість Аґата)
Ага , і не кажіть.
4read.ORG » Коментарі » Сторінка 16