Аудіокниги
онлайн
4read.ORG » Українська література » Гуменна Докія - Хрещатий яр

Аудіокнига Хрещатий яр - автор Докія Гуменна

Слухайте онлайн!
Рецензія:
Роман-хроніка про життя окупованого фашистськими військами Києва 1941 – 1943 років. Цей роман Докія Гуменна назвала й хронікою, оскільки правдиво й реалістично відтворила в ньому калейдоскоп подій того часу, деталі окупаційного побуту. Про героїчну оборону й визволення Києва від гітлерівських окупантів написано чимало, однак життя звичайних людей в окупації, як тоді казали "при німцях", багато десятиріч залишалося закритою зоною для "материкової" літератури. Наскрізна проблема роману-хроніки Докії Гуменної – доля України, спроба відновлення втраченої державності, визначення місця й ролі українського народу між двома тоталітарними системами.

Основним принципом побудови твору є фіксація безпосередніх вражень, спостережень, співпереживань авторки, що вказує на імпресіоністичне забарвлення. Докія Гуменна, називаючи свою книгу романом-хронікою, звертає увагу на його певні відмінності від класичного роману. У "Хрещатому Ярі" поєднуються зображення реальних подій, спогадів з уявою письменниці, мистецьким перетворенням явищ. На відміну від митців-імпресіоністів, Докія Гуменна не обмежується зображенням вражень від побаченого й пережитого, тому простір твору й виходить за межі роману, стає хронікою пережитих подій.
Гуменна Докія - Хрещатий яр
Рейтинг: 4.5 (24 голоси)

Підтримай сайт
Слухати аудіокнигу Хрещатий яр онлайн, безкоштовно і без реєстрації на телефоні.
наш Телеграм
Сподобалось - поділися з друзями.
Не сподобалось - з ворогами :)
Підпишись!
Ми у Facebook
4 відгуки:
Написати
 1. Сергій Нечволода
  0
  Цікава книга, враження реального занурення в життя реальних людей
 2. Лариса
  0
  Дуже цікава книга. 2022 рік 24 лютого знову війна. Напала Росія..  Путін. Наш справжній ворог.. Все повторюється в історії знову.

 3. Гість Віталій
  0
  довіра москалям наш ворог. а путін чергове кацапське хуйло. вибачте
 4. Лючіо Ріманець
  92
  Надзвичайно цікава книга, слухаю її вже вдруге тут і раджу всім киянам, українцям...
Всі матеріали взято з публічно доступних джерел та надаються безкоштовно, виключно з метою ознайомлення та розширення читацької аудиторії.
З питаннями може звернутись СЮДИ або на пошту: 4read.org@gmail.com