Аудіокниги
онлайн
4read.ORG » Українська література » Юрченко Віталій - Пекло на землі

Аудіокнига Пекло на землі - автор Віталій Юрченко

Слухайте онлайн!
Рецензія:
Колись це ім’я було мов бомба, що розірвала львівське поспільство: багато хто не міг повірити, що ця людина, без паспорта і непомічена ГПУ, могла з Соловків - через цілий Союз! - перебратися за кордон... Справжнє прізвище Віталія Юрченка - Юрій Тимофійович Карась-Галинський. Він народився в 1899 р. у селі Текуча Уманського району. Закінчив реальну школу, організував у рідному селі осередок товариства «Просвіта», брав участь в українізації церковного життя. Після поразки УНР залишився вчителювати, викладав українську мову і літературу, навчався в Інституті народної освіти. Активність і популярність сільського вчителя незабаром привернули увагу агентів ГПУ. 31 жовтня 1929 р. його заарештували. Покарання він відбував у Соловецьких таборах, на будівництві залізниці Котлас - Усть-Сисольськ. 28 червня 1930 р. Юрій утік, подолав понад 5 тис. км, перетнув кордон із Польщею та оселився у Львові. У 1931–32 рр. видав спогади «Із записок засланця» у 3 частинах - «Шляхами на Соловки», «Пекло на землі», «В Усевлоні ОГПУ та втеча звідтіль». Юрченко першим у світі описав беззатратну технологію знищення тоталітарним режимом людей у концтаборах. Життя письменника скінчилося трагічно. Під час війни він мав зв’язки з місцевою німецькою комендатурою і помагав українським похідним групам, добуваючи потрібні документи. Існує версія, що восени 1942 року його застрелили якісь озброєні люди. До сьогодні достеменно не відомо, хто це був: українська боївка, яка вірила, що Юрченко польський аґент, польська боївка, що мстилася за його зв’язки з німцями, чи большевицька. Найвірогідніше, вбито Юрченка було 12 або 13 лютого 1943 року совєтськими партизанами за звинуваченням у написанні пасквілів на совєтську владу.
Юрченко Віталій - Пекло на землі
Рейтинг: 3.8 (17 голосів)

Підтримай сайт
Слухати аудіокнигу Пекло на землі онлайн, безкоштовно і без реєстрації на телефоні.
наш Телеграм
Сподобалось - поділися з друзями.
Не сподобалось - з ворогами :)
Підпишись!
Ми у Facebook
3 відгуки:
Написати
 1. Ігор
  0
  Важкий, тернистий шлях радянської задухи. Важко відірватись, хочеться слухати і слухати! Подяка хорошому читанню, немов у школі з української літератури.
 2. Наталія
  0
  Там де москаль - там завжди пекло
 3. Гість Наталя
  0
  Аж моторошно стає, коли слухаєш рядки, які були написані майже сто років тому і які залишаються абсолютно актуальними дотепер... Чи ж зможе Україна вирватись із цього проклятого кола хоч тепер!
  Величезна подяка пані Галині за прочитання, автору - за те, що залишив нащадкам ці безцінні спогади.
Всі матеріали взято з публічно доступних джерел та надаються безкоштовно, виключно з метою ознайомлення та розширення читацької аудиторії.
З питаннями може звернутись СЮДИ або на пошту: admin@4read.org