Аудіокниги
онлайн
4read.ORG » Українська література » Шевченко Тарас - Варнак

Аудіокнига Варнак - автор Тарас Шевченко

Слухайте онлайн!
Рецензія:
«Варнак» - повість Тараса Шевченка російською мовою, написана за мотивами однойменної поеми. Датується орієнтовно 1853 роком.

У «Варнаку» Шевченко започаткував одну з головних тем своєї прозової творчості — тему трагічної долі кріпака-інтелігента.
Сюжет повісті близький до сюжету однойменної поеми, створеної на засланні 1848 р.

Одну з легенд про злочинця, який покаявся, Шевченко переказав у листі з Новопетровського укріплення від 20 травня 1856 р. до М. О. Осипова. У «Варнаку» мотив морального переродження розбійника поєднується з іншим популярним мотивом — про «шляхетного розбійника», що вершить праведний суд. У повісті згадано Рінальдо Рінальдіні, героя роману Х.-А. Вульпіуса «Рінальдо Рінальдіні, розбійницький отаман», з яким порівнюється герой Шевченкового твору Кирило.
Шевченко Тарас - Варнак
Рейтинг: 4.7 (12 голосів)

Підтримай сайт
Слухати аудіокнигу Варнак онлайн, безкоштовно і без реєстрації на телефоні.
наш Телеграм
Сподобалось - поділися з друзями.
Не сподобалось - з ворогами :)
Підпишись!
Ми у Facebook
1 відгук:
Написати
  1. Гість Тетяна
    0
    Гарний твір,написан Шевченко,коли він подорожував моїм рідним краєм. Прочитано чудово.Петру Бойко окрема подяка за популярізацію україньских пісменників рідною мовою.
Всі матеріали взято з публічно доступних джерел та надаються безкоштовно, виключно з метою ознайомлення та розширення читацької аудиторії.
З питаннями може звернутись СЮДИ або на пошту: admin@4read.org