Рецензія    0   12 845
У комедії «Суєта» автор гостро висміює мораль інтелігенції, що втратила «природність» своєї поведінки і відірвалась від народу.
Багатий хлібороб Макар Барильченко та його жінка Тетяна — прості, чесні, добрі сільські люди. Їх син Карпо все своє життя працює на користь людям. Чого не скажеш про його братів: Михайло — вчитель гімназії, Петро — кандидат прав. Саме їх прагнення до «панського» життя і висміює автор. Обидва вони одружуються з «достойними» панянками і забувають про своїх батьків, соромляться свого роду. Михайло приховує те, що його батьки — прості селяни, хоча вони давали йому гроші на весілля і на подарунок для його нареченої (Наталі). Проте син навіть не познайомив батьків зі своєю дружиною і два роки не підтримував з ними ніякого зв’язку.

Ще однією з проблем є те, що через масове прагнення молоді отримати освіту і виїхати в місто село залишається покинутим «у пітьмі», в ньому нема ні хороших лікарів, ні адвокатів, ні вчителів. У творі звучить також тема батьків і дітей: стара Тетяна страждає, що діти покинули її Дочка Василина спочатку має намір піти на курси і стати лікарем, але потім змінює свою думку, вчиться вести господарство і залишається біля матері. І ще один син Барильченків — Іван. Він — людина творча, й тільки шукає своє місце в суспільстві і свої пошуки порівнює з плаванням по житейському морю без весел і стерна. Саме йому належать слова про те, що всі ці намагання вивчитися, вийти «у пани» — суєта. Врешті-решт він стає актором, адже давно мав до цього талант.

redvid esle

Слухати аудіокнигу Суєта онлайн, безкоштовно і без реєстрації на телефоні.
Відгуків поки немає. Стань першим!
4read.ORG » Українська література » Карпенко-Карий Іван - Суєта