Різновиди акустичних гітар та їхні особливості

Сучасна акустична гітара - це вкрай популярний музичний інструмент, що відомий у першу чергу своєю універсальністю та цікавим живим експресивним звучанням. Завдяки своїй конструкції та різноманіттю видів вона добре працює для багатьох жанрів музики, від фолку до класики та експериментальних музичних течій. Однак у той самий час залежно від типу корпусу, кількості струн і призначення, акустичні гітари мають і значні відмінності, про які далі розповість гітарний експерт інтернет-магазину Музлайн.


Різновиди акустичних гітар та їхні особливості

Основні види сучасних акустичних гітар


  • Класична гітара з нейлоновими струнами - цей тип інструментів в основному використовується для виконання класичної музики, фламенко та інших жанрів, де потрібне м’яке, тепле звучання. Вона має ширші лади, що полегшує виконання технічно складних багатоголосних класичних творі. Нейлонові струни мають м'який тембр і підходять переважно для гри пальцями, а не медіатором, хоча останній також активно використовується. Також класична гітара часто є першим інструментом для навчання. 

  • вестерн або фолк-гітара з металевими струнами є більш універсальною і частіше використовується в поп-музиці, року чи кантрі, але не обмежується ними. Металеві струни забезпечують більш яскраве та дзвінке звучання з відчутно ширшим динамічним діапазоном, бо зазвичай більший корпус дозволяє отримати глибший резонанс.

  • електроакустична гітара оснащена звукознімачем що дозволяє підключити інструмент до підсилювача та трохи розширити динамічні його можливості. Це ідеальний вибір для живих виступів на великій сцені, оскільки вона зберігає акустичне звучання, але має підсилення гучності.

  • дредноут - гітара, що має великий корпус, а отже і потужний звук. Цю модель було винайдено компанією Martin, її дредноути чудово підходять для гри медіатором, а також для акомпанементу співу.

  • джамбо мають ще більший корпус, ніж у дредноута, що забезпечує насичений і глибокий звук. Чудовий вибір для соло чи акомпанементу.

  • тревел-гітара - компактний інструмент, розроблений для подорожей. Менший корпус робить її легкою для транспортування, однак звучання може бути менш насиченим через природно меньший резонанс.


Відмінності між видами акустичних гітар

Вибір гітари є доволі гнучким питанням, що кожен музикант вирішує на власний розсуд, але у певній мірі він все ж залежить від кількох факторів: обраного стилю музики, зручності гри та акустичних уподобань. Наприклад, нейлонові струни класичних моделей забезпечують більш м'який, виразний та нюансований тон для виконання академічної та класичної гітарної музики, тоді як металеві підходять для більш сучасних та агресивних стилів, де потрібен більш сконцентрований та акцентований звук. По тому ж принципу відрізняються і корпуси - чим він більший, тим насиченіший і гучніший звук. Дредноути і джамбо підходять для виступів на сцені, тоді як малі корпуси для гри у більш камерних умовах. Додаткові можливості типу наявності звукознімача дають змогу підключатися до звукової системи, що зручно для сцени, запису та творчих експериментів зі звуком.



Так чи інакше, кожен різновид акустичної гітари має свої практичні та функціональні переваги. І на думку фахівців інтернет-магазину Muzline правильно обраний інструмент - це важливо, бо із ним може розкритися справжній потенціал музиканта.

Залишити відгук
Написати відгук
Всього відгуків 0
4read.ORG » Блог » Різновиди акустичних гітар та їхні особливості