Айпад чи планшет на Android: що краще купити
Коли з’явилися перші планшети, їх ніхто не сприймав за самостійний пристрій. Для багатьох покупців вони були мультимедійним девайсом, з котрого зручніше дивитися відео чи завантажувати різноманітні ігри. Але iPad повністю змінили таку думку. Надпотужні та ультра компактні вони добре підходять не лише для розваг, але й для виконання специфічних завдань. Інші виробники також почали вдосконалювати власні планшети. В результаті на ринку з’явилося багато гідних подиву гаджетів, що поєднують у собі усі переваги смартфонів та лептопів. Якщо ж йдеться про вибір планшета, багато покупців запитують, що краще купити: Айпад чи Андроїд планшет?
Чим iPad відрізняється від планшетів на Андроїді
Візуально помітити різницю важко. Айпад належить до середнього та преміального сегментів. Якщо недорогі планшети китайських виробників мають пластиковий корпус, то вироби з логотипом Apple, навіть найдешевші iPad 9 2021 року, виконано у металевому корпусі. А скло захищено від подряпин. Проте, цим самим можуть похвалитися таблети вищої цінової категорії й інших брендів – Samsung Galaxy Tab S серії, Lenovo Yoga Tab, Xiaomi Redmi Pad тощо.
Операційна система
Саме ОС відрізняє Айпади від планшетів на Андроїд. Android – це система, створена на ядрі Linux. До її переваг відносять:
- відкритість – величезна кількість додатків у маркетплейсі Google Play;
- велика кількість оболонок – майже кожен виробник має власну прошивку, наприклад One UI Samsung або MIUI Xiaomi;
- простота у використанні;
- легка інтеграція між різноманітними пристроями – перекинути файли з ПК на Андроїд планшет можна через USB без встановлення додаткового ПЗ.
Втім, є й недоліки. Наприклад, часто чуємо, що у маркеті Google знайшли додатки з вірусами. До того ж не всі оболонки працюють стабільно. Так, після оновлення MIUI багато користувачів скаржаться на сильне гальмування та збої в роботі.
Якщо ж обираєте iPad, фірмова операційна система iPadOS має величезну кількість плюсів:
- регулярні оновлення;
- стабільність;
- також інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
- багато додатків на AppStore – для розваг, навчання й професійної роботи;
- найвищий ступінь захисту – на Айпад не доведеться встановлювати платні антивіруси.
Недоліком iPadOS можна назвати, хіба що, меншу кількість додатків, оскільки в Apple висувають суворі вимоги щодо нових застосунків на AppStore.
Апаратна частина
Коли йдеться про вибір iPad або Андроїд-планшет, побачимо, що останні працюють на базі процесорів Snapdragon, MediaTek, KIRIN. На бюджетні моделі встановлюють чипи 2017-2019 років розробки. Apple же має власну технологічну базу для створення надпотужного “заліза”. Навіть найдешевший нині Айпад 9 працює під керівництвом процесора Apple A13 Bionic. Його було анонсовано у 2019 році, але він й досі посідає 20-ту позицію у рейтингу чипсетів. Вище знаходяться процесори Apple – M1/M2, A 14/15/16.
Завдяки надпотужній апаратній частині виробник має змогу протягом тривалого часу оновлювати операційні системи. Тому планшети Apple навіть попередніх років випуску досі є актуальними. Щодо ціни на Айпад в Україні, вона знаходиться в діапазоні від 16 до 120 тисяч гривень. Недешево. Але ви знаєте, на що витрачаєте кошти.