Аудіокнига Богдан Хмельницький - автор Проспер Меріме

Слухайте онлайн
Меріме Проспер - Богдан Хмельницький
Рейтинг:
(30 голосів)
4.5
Рецензія    5   23 938
До написання есе про Хмельницького Меріме готувався дуже ретельно. він простудіював усі існуючі на той час історичні праці на цю тему, намагаючись уникнути тенденційності, опрацював історичні документи з різних джерел - українських, польських, французьких, російських.

Звичайно, сучасні історики знаходять у праці Меріме багато неточностей і домислів, однак слід мати на увазі, що письменник не ставив за мету передати суху хронологію фактів. Його, радше, цікавила глибинна мотивація учасників тієї кривавої війни. Меріме симпатизує Гетьманові Богдану та козакам, які, відстоючи свою гідність та волю, кинули виклик усій католицькій Європі. У той же час. письменник виказує розуміння польській шляхті, яка щиро захищає освячений церквою світопорядок. в якому немає місця для бунтівних схизматиків.

Власне, саме відсторонення автора, його "нейтралітет" в козацько-шляхетському конфлікті надає твору додаткової цінності і дозволяє читачам поглянути на свою історію під іншим кутом.

Праця П. Меріме "Богдан Хмельницький" побачила світ у 1863 році і набула такої популярності у Франції, що протягом року перевидавалася 4 рази! Більш того, Меріме зумів настільки захопити своїх співвітчизників історією українців, що у травні 1869 року французький Сенат прийняв рішення про впровадження в школах Франції курсу української історії. На жаль, викрути історії самої Франції не дозволили впровадити прийняте рішення в життя - в 1870 році Друга французька імперія припинила своє існування.
Також на сайті ви можете послухати цю аудіокнигу у виконанні Богдана Вірного.

redvid esle

Слухати аудіокнигу Богдан Хмельницький онлайн, безкоштовно і без реєстрації на телефоні.
5 відгуків:
 1. Тамара
  Дякую Борису Лободі за чудове прочитання.. Прослухала аудіокнигу на одному диханні із великим задоволенням.
 2. Олександр
  Хороша книжка. Пізнавальна. Автор - іноземець розповідає як сторонній спостерігач, Тому це вносить свою родзинку в твір. 
  Озвучка просто СУПЕР!!!

  ДО АДМІНІВ! 
  Текст кілька разів повторюється. Йде, йде, а потім повертається на 5, 10 хвилин назад і знову те саме. По всій книзі разів з 10. Якщо можете, то перезалийте запис.
 3. Я
  Підтверджую інформацію з коментаря вище. Часто доводиться клацати по частинам аби перейти до логічного продовження, а не слухати повтор. Дане явище поки що спостерігав лишень на даному екземплярі. 
 4. Димитрій
  Адміни, уважніше компонуйте аудіофайли, у відьмаку постійні повтори були, тепер тут, ви хоч трохи слухайте самі що робите
 5. Гість Ярослав
  Безліч помішаних розділів , часто повторюються. Постійно потрібно шукати по розділах продовження.
4read.ORG » Світова література » Меріме Проспер - Богдан Хмельницький