Сучасному книголюбу не обов’язково пропадати в бібліотеках. Широкі можливості читання надають гаджети. Електронна книга з великим запасом пам’яті та тактильним екраном з регульованою яскравістю — чудове рішення для «поглинання» художньої, наукової, технічної та іншої літератури. Купувати кишенькову читалку не обов’язково, якщо є iPhone Apple. Флагманський смартфон здатний задовольнити потреби найвибагливішого читача. Він підтримує безліч корисних функцій та має чіткий дисплей високої якості.
Вибрати мобільний можна за характеристиками:
- Діагональ дисплея і частота оновлення,
- кількість оперативної та постійної пам’яті,
- рік випуску і ціна,
- дизайн і ергономіка.
Варіантів використання — чимало. Про найцікавіші для бібліофілів — трохи нижче.
Читання електронних книжок
Книги в електронному форматі стають популярнішими. На їхнє видавництво потрібно менше коштів, тому й офіційна вартість нижча порівняно з паперовими примірниками.
На Айфоні навіть є вбудований застосунок «Книги», призначений для взаємодії з форматами PDF, EPUB, iBooks. Він зручний і зрозумілий, з безплатними функціями та вбудованими покупками. Також в App Store — безліч інших програм з базовим та розширеним функціоналом. Серед допоміжних опцій:
- Вбудований перекладач,
- завантаження книг зі сторонніх ресурсів через Айтюнс,
- налаштовувані кольорові теми для читання вдень та вночі,
- додавання приміток та редагування текстів,
- голосове керування.
Прослуховування аудіокниг
Традиційне читання — не для всіх. Воно потребує зосередженості, та виключає можливість паралельного заняття іншими справами. Одночасно читати й листуватися в месенджерах, прибирати вдома чи готувати їжу можуть хіба «Юлії Цезарі». Для тих, кому подібна багатозадачність не до снаги, — аудіокниги. Для їхнього прослуховування підходять утиліти для IOS та спеціалізовані програми, як і для звичайних електронних книг.
Переваги аудіоформату:
- Відпочинок для очей;
- чудова дикція, правильні наголоси та інтонації;
- краще розуміння та запам’ятовування;
- економія часу;
- можливість одночасного прослуховування разом з друзями чи родиною.
Перегляд екранізацій
Книга краще! Так книголюби завжди говорять про екранізації культових шедеврів світової літератури. Але й винятки бувають. Звісно, для перегляду кіно найкраще підходить телевізор з великим екраном або принаймні стаціонарний комп з чималим монітором. Та це варіанти лише для домашніх посиденьок. В поїздках зручніше дивитися з Айпада або Айфона.
Екранізації, які точно варті уваги:
- «Гордість та упередження»,
- «Гаррі Поттер»,
- «Хрещений батько»,
- «Звіяні вітром»,
- «Великі сподівання».
Написання власної книги
Якщо є хист та ідеї — чому б не спробувати написати власну книгу чи хоча б коротке оповідання. Нехай і для розваги, без подальшого «шляху», передбаченого редакційно-видавничим процесом. Писати можна в нотатках, в онлайнових Google-документах, або у Word для IOS.
На цьому можливості iPhone не завершуються. Він може стати інструментом для ведення тематичного книжкового блогу, організації книжкових клубів, спілкування з «колегами» за інтересами.